jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۰۵۲۴   ۰۷ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

انتقاد بزرگی که به ترکیب تیم اعزامی به رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان می‌شود، استفاده از نفرات ملی‌پوش در اوزان غیرالمپیکی است.

دو سال پیش بود که اوزان وزنه‌برداری از هشت وزن به ده وزن افزایش پیدا کرد، اما قرار شد در المپیک فقط وزنه برداران در هفت وزن رقابت کنند. در واقع اوزان 55 کیلوگرم، 89 کیلوگرم و 102 کیلوگرم از جمع اوزان المپیکی خارج شد. از همان زمان هم کشورهای صاحب سبک و مدعی سرمایه گذاری کمتری روی اوزان غیر المپیکی کردند و تمام تمرکز خود را روی هفت وزن المپیکی گذاشتند. با این حال تیم ده نفره وزنه‌برداری ایران در شرایطی به پاتایا اعزام شد که پنج وزنه‌بردار در اوزان غیرالمپیکی حضور داشتند و اتفاقا توسط همین نفرات بود که تیم ما موفق به کسب یک مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز شد. در واقع جز تک مدال برنز سیدایوب موسوی در یکی از اوزان المپیکی(96 کیلوگرم) سایر مدال‌های تیم ملی وزنه‌برداری در اوزان غیرالمپیکی به‌دست آمد.
حالا و در فاصله کمتر از یک سال تا المپیک 2020 توکیو این نگرانی وجود دارد که وزنه‌برداری ایران در هفت وزن المپیکی ۶۱ کیلوگرم، ۶۷ کیلوگرم، ۷۳کیلوگرم، ۸۱کیلوگرم، ۹۶کیلوگرم، ۱۰۹ کیلوگرم و 109+ کیلوگرم روی کدام یک از سرمایه‌های‌هایش باید برای کسب مدال حساب باز کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تحول در روابط تهران و مسکو

تحول در روابط تهران و مسکو

در شرایط فعلی، روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه، هم از حیث جنبه‌های تجاری و اقتصادی و هم از نظر ابعاد منطقه‌ای، بین‌المللی و امنیتی حائز اهمیت است.

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر