jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۵۳۱۳ ۰۵ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مورد عجیب پدیده کم سن و سال بارسا

بازی با اجازه والدین

بازی یکشنبه شب بارسا مقابل رئال بتیس، همه معیارهای لازم برای جذابیت و هیجان را داشت.

بارسا بازی یک بر صفر باخته را با نتیجه 5 بر 2 به نفع خودش به پایان رساند، گریزمن دو گل زد تا خرید فرانسوی آبی‌آناری‌ها پایش به گل باز شود، پرز یکی از جوانان این تیم گلزنی کرد و از همه جالب‌تر بازیکنی وارد زمین شد که طی 50 ساله گذشته جوان‌ترین بازیکن آبی‌اناری‌ها به حساب می‌آید.
به گزارش مارکا، ارنستو والورده در این دیدار به آنسو‌فاتی فرصت داد تا برای نخستین بار پیراهن بارسلونا را بر تن کند. او در حالی در نوکمپ به میدان رفت که تنها ۱۶ سال داشت. فاتی متولد گینه بیسائو است اما ملیت اسپانیایی دارد و تنها در ۱۰ دقیقه نشان داد چرا کادرفنی به او اعتماد کرده است. او اکنون دومین بازیکن جوان تاریخ بارسلونا محسوب می‌شود. وینسنت مارتینس در سال ۱۹۴۱ با ۱۶ سال و ۹ ماه و پنج روز اولین بازی‌اش را با پیراهن آبی‌اناری‌ها انجام داد. فاتی برای شکستن این رکورد ۲۰ روز بیشتر داشت.
البته طرز بازی کردن این بازیکن نیز در نوع خودش بسیار جالب بود. فاتی آن‌قدر کم سن‌وسال است که طبق قوانین لالیگا برای بازی در این مسابقه نیازمند ارائه رضایت‌نامه والدینش بود. طبق قوانین لالیگا، بازیکنان زیر سن قانونی بدون اجازه والدین‌شان اجازه ندارند در بازی‌های ساعات پایانی شب به میدان بروند و با توجه به ساعت بازی بارسلونا که 21 به وقت محلی بود، او ‌باید رضایت‌نامه کتبی والدینش را به مقامات لالیگا ارائه می‌کرد. او سال 2013 زمانی که تنها ده ساله بود وارد آکادمی لاماسیا شد.
بعد از این بازی هم اتفاقی افتاد که این بازیکن 16 ساله شاید تا آخر عمرش آن را فراموش نکند. در پایان بازی فاتی با یک سورپرایز روبه‌رو شد. لیونل مسی که در حین بازی از جایگاه تماشاگران نظاره‌گر بازی بود، بعد از سوت پایان بازی در تونل منتظر این بازیکن 16 ساله بود تا در آغوشش بگیرد. ستاره آرژانتینی در اینستاگرامش عکسی از این لحظه منتشر کرد و نوشت: نمایش فوق‌العاده از همه بازیکنان، سه امتیاز نخست در لالیگا و خیلی خوشحالم که می‌بینیم این پسران با تیم نخست در خانه به رویاهایشان می‌رسند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر