jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۱۱۵۱   ۱۲ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

تعطیلی 14غرفه گذر گردشگری سی تیر طی روزهای گذشته این گمان را مطرح کرده که برنامه‌ای برای تعطیلی کل غرفه‌های این گذر در دست اجراست و بیم آن می‌رود با تداوم این روند، صدها نفر بیکار شوند.

خیابان سی تیر یکی از اصیل‌ترین خیابان‌های شهر تهران است که گذر گردشگری آن چندسالی است محبوبیت آن را دوچندان کرده است. ظرفیت‌های تاریخی، علمی و فرهنگی چون موزه ملی ایران، موزه آبگینه و سفالینه و چند کلیسا از‌جمله کلیسای انجیلی، و همچنین غرفه‌های سیار خیابانی با غذاها و نوشیدنی‌های متنوع در چندسال اخیر، این مکان را به محل غذاهای خیابانی (استریت فوزی) جذاب بدل کرده که شب‌های تاریک این محله قدیمی را نشاط و روشنی بخشیده است.
گذر سی تیر در کنار ایجاد جذابیت‌های بصری و گردشگری، مکانی امن و کم‌هزینه برای اشتغال‌زایی جوانان به‌وجود آورده و استقبال خوب گردشگران سی تیر، معاش 800 نفر را از این محل تامین می‌کند. ولی 8 مرداد با پلمب تعدادی از این رستوران‌های خیابانی، چوب لای چرخ کسب رزق غرفه‌ها گذاشته شده و گویا قرار است این روند با تعطیلی کامل این مجموعه ادامه پیدا کند.
نگین السادات گطمیری، ایده‌پرداز و مجری گذر گردشگری سی تیر دراین باره می‌گوید: هفت غرفه سی تیر توسط اتحادیه اغذیه‌فروشان پلمب شده و دلیل آن نداشتن جواز کسب عنوان شده است، در حالی‌که مجموعه از دو سال گذشته تقاضای جواز داده، اما اتحادیه مزبور به دلیل نداشتن سند مالکیت و پلاک ثبتی(که برای این طرح غیرممکن است) با اخذ آن موافقت نکرده است./ جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها