هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است؟

هزینه داشتن لبخند زیبا

امروزه مردم بر خلاف گذشته به ظاهر و زیبایی خود اهمیت بیشتری می دهند به طوری که همواره شاهد افراد زیادی هستیم که به متخصصان زیبایی مراجعه کرده و سعی در هرچه زیباتر کردن ظاهر خود دارند.
کد خبر: ۱۲۲۰۳۳۰
هزینه داشتن لبخند زیبا

اینگونه افراد نه تنها به متخصصان زیبایی مراجعه می کنند، بلکه با مراجعه به مطب دندانپزشکان، بدون اینکه هیچ مشکل دندانی داشته باشند، سعی می کنند تا از لبخندی زیباتر و جذاب تر بهره مند شوند. با توجه به گسترده شدن این موضوع در جوامع امروزی، می خواهیم در این مقاله در رابطه با هزینه هایی که افراد برای اصلاح طرح لبخند خود صرف می کنند، صحت کنیم.

به طور کلی اگر بخواهیم درباره هزینه اصلاح طرح لبخند صحبت کنیم، باید بگوییم که این هزینه برای هر فردی متفاوت بوده و تنها پزشک مربوطه بعد از معاینه کامل یک تخمین کلی از هزینه اصلاح طرح لبخند را به شما ارائه خواهد داد.

این موضوع در کشور ما که هزینه جراحی های زیبایی از تعرفه ثابت و معینی برخوردار نمی باشند، بیشتر به چشم می خورد. اما با این وجود روز به روز به تعداد افرادی که تصمیم به عمل های زیبایی و اصلاح طرح لبخند خود می کنند، بیشتر می شود.

اصلاح طرح لبخند افراد به کارهایی، مانند؛ سفید شدن دندان ها، لمینت کردن دندان ها، گذاشتن روکش بر روی دندان ها، ارتودنسی کردن، کم کردن فاصله بین دندان ها، کاهش دادن میزان کوتاهی دندانها و... احتیاج دارد که صرفاً تمام مراحل فوق بر روی یک بیمار اعمال نمی شود و تنها پزشک متخصص بعد از معاینه تعیین می کند که بیمار به چه تعداد از موارد گفته شده نیاز دارد که هر چه تعداد اصلاحات و اقدامات مورد نیاز بر روی بیمار بیشتر باشد، هزینه اصلاح طرح لبخند نیز به مراتب بیشتر می شود.

چه عواملی بر هزینه اصلاح طرح لبخند تاثیرگذار می باشد؟

همانطور که گفته شد، یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده هزینه اصلاح طرح لبخند، شرایط دندان های بیمار و اقداماتی که نیاز است بر روی آن انجام شود، بستگی دارد. اما موارد دیگری نیز در تخمین هزینه اصلاح طرح لبخند نقش دارند، که تخصص دندانپزشک، یکی دیگر از این عوامل می باشد. از این رو اگر به مراکز و کلینیک هایی مراجعه کنید که دندانپزشکان آنها از تخصص و دانش بالاتری بهره مند باشند، به مراتب باید هزینه بیشتری برای اصلاح طرح لبخند خود پرداخت نمایید.

علاوه بر این، روشی که دندانپزشک برای اصلاح طرح لبخند شما استفاده می کند نیز نقش بسیار مهمی در تعیین هزینه اصلاح طرح لبخند دارد.

مقایسه هزینه اصلاح طرح لبخند در روش لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت

روش لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت، روش هایی هستند که برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرند. در روش لمینت سرامیکی در ابتدا با استفاده از دستگاه های مخصوصی لمینت ساخته شده و پس از آن به کمک چسب های مخصوصی بر روی دندان ها قرار می گیرد. لازم به ذکر است که در این روش قسمت هایی از دندان تراش داده می شود. اما روش ونیر کامپوزیت به این شکل می باشد که پزشک متخصص مواد لمینت را به طور مستقیم بر روی دندان ها قرار داده و به آن شکل می دهد و در این روش بر خلاف روش قبلی نیازی به تراش دندان نیست و اگر هم لازم باشد که تراشی صورت پذیرد، مقدار آن خیلی کم خواهد بود.

این 2 روش از نظر هزینه نیز با یکدیگر تفاوت دارند، به طوری که هزینه اصلاح طرح لبخند در روش لمینت سرامیکی حدوداً 2 برابر هزینه لمینت دندانی در روش ونیر کامپوزیت می باشد. البته این هزینه 2 برابری بی دلیل نیست، چرا که روش لمینت کامپوزیت میزان ماندگاری بسیار بیشتری در مقایسه با روش کامپوزیت دارد.

آیا پرداخت هزینه اصلاح طرح لبخند ارزش دارد؟

اصلاح طرح لبخند بیماران تنها باعث زیبایی و بهتر شدن لبخندشان نمی شود، بلکه استفاده از روش های اصلاح طرح لبخند باعث می شود که میزان سلامت دندان ها افزایش پیدا کند و از عمر بیشتری برخوردار باشند. علاوه بر این از آنجایی که سلامت دندان ها تاثیر بسیار مستقیمی در سلامت دیگر ارگان های بدن دارد، بنابراین با اصلاح طرح لبخند خود، می توانید مانع از بروز بیماری های جسمی دیگر در خود شوید. به همین دلیل هزینه اصلاح طرح لبخند، تنها هزینه ای برای زیبایی دندان هایتان نمی باشد، بلکه با این کار در واقع برای سلامت جسمانی خود هزینه می کنید.

از این رو هزینه اصلاح طرح لبخند، مانند بسیاری از هزینه هایی که برای عمل های زیبایی صرف می شود، بیهوده نخواهد بود و ارزش آن را دارد که برای سلامتی خود این هزینه را پرداخت نمایید.

هزینه فعلی اصلاح طرح لبخند

به طور کلی، همانطور که گفته شد تعیین هزینه اصلاح طرح لبخند کار ساده ای نبوده و حتماً باید بعد از بررسی های زیادی هزینه آن تخمین زده شود. امروزه با توجه به تورم شدیدی که وجود دارد و قیمت تمام لوازم و مواد اولیه به کار برده شده در روش های مختلف اصلاح طرح لبخند، هیچ ثباتی ندارند، شدت بیشتری پیدا کرده است و حتی ممکن است که هزینه ها به طور روزانه تغییر کند.

به طور کلی اصلاح طرح لبخند برای آن دسته از افرادی که به زیبایی های ظاهری و سلامت جسمی خود اهمیت می دهند و توان مالی لازم برای پرداخت هزینه های آن را دارند، مناسب می باشد. اما اگر کسی صرفاً بخواهد برای زیبایی بیشتر اقدام به چنین کارهایی نماید، توصیه میکنیم اگر واقعاً قدرت مالی لازم را دارند، این اقدام را انجام دهند و در غیر این صورت لزومی ندارد که ذهن خود را درگیر چنین موضوعی نمایید، چرا که زیبایی امری نسبی بوده و هر انسانی زیبایی های خاص خود را دارد.

آگاهی از هزینه کاشت دندان

روش کاشت دندان یکی از محبوب ترین روش هایی است که امروزه برای جبران دندان های از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرد و قیمت بالای آن به یک دغدغه بزرگ برای افرادی تبدیل شده است که علاقه زیادی به بهره مندی از این روش ها دارند. از آنجایی که بیشتر تجهیزات مورد استفاده برای کاشت دندان از خارج از کشور وارد ایران می شود و تمام هزینه کاشت دندان برای این کار، مانند ساخت ایمپلنت دندان، دستمزد کارکنان، هزینه مربوط به روکش ایمپلنت، هزینه خریداری قطعات پروتز و دستمزد متخصص به صورت جداگانه محاسبه می گردد، باعث می شود که این روش در مقایسه با سایر روش ها از قیمت خیلی بالاتری برخوردار شود.

برگرفته از سایت دکتر ساسان ترابیان متخصص دانپزشک زیبایی drtorabian.com

هزینه لمینت دندانی

لمینت دندان یکی از اقداماتی می باشد که از آن برای زیباتر شدن دندانها استفاده می شود که در آن یک لایه نازک همرنگ دندان ها ساخته شده و بر روی دندان ها قرار می گیرد تا ظاهری زیباتر و جذابتر برای دندان ها ایجاد نماید. برای تعیین هزینه لمینت دندان، عوامل زیادی نقش دارند که این عوامل به شرح ذیل می باشند:

هزینه مواد اولیه: در ساخت لمینت دندان از مواد سرامیکی گوناگونی استفاده می شود که هرکدام از آنها ویژگی ها و کیفیت های خاص خود را دارند. بنابراین هرچه قدر که کیفیت مواد اولیه به کار برده شده بیشتر باشد، قیمت تمام شده برای لمینت دندان نیز بیشتر خواهد بود.

دندانپزشک: اگر برای هر کاری از افراد با تجربه تر و خبره تر استفاده کنید، باید هزینه بیشتری را برای آن بپردازید. لمینت دندان هم از این قاعده مستثنی نبوده و دانش و تجربه دندانپزشک تاثیر کاملاً مستقیم در هزینه لمینت دندان دارد.

تعداد دندان های هر فرد: همانطور که میدانید همه افراد دندان های یکسانی ندارند. حتی برخی افراد تعدادی دندان افتاده نیز دارند. هرچقدر که دندان ها بیشتر باشد، مواد به کار برده شده در لمینت دندان بیشتر و هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها