jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۷۱۵۴ ۲۲ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

درخواست خانواده ناخدای لنج ماهیگیری که در آب‌های سومالی و در جدال با گارد ساحلی کشته شده بود مبنی بر دریافت دیه از صندوق بیت‌المال از سوی قضات دادگاه رد شد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از بیست و دوم شهریور سال 96 به دنبال کشته شدن حیدر که ناخدای لنج ماهیگیری بود در 60 کیلومتری سومالی آغاز شد. شواهد نشان می‌داد حیدر همراه هشت سرنشین لنج‌اش برای ماهیگیری راهی آب‌های آزاد شدند. اما در فاصله ۶۰ کیلومتری سومالی گارد ساحلی آنها را متوقف کرد. در جدالی که در این میان صورت گرفته بود ناخدا حیدر بر اثر شلیک گلوله گارد ساحلی جان سپرد و سرنشینان لنج ماهیگیری به کشور بازگشتند.
با فوت ناخدای لنج اولیای دم وی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران مراجعه کردند و خواستند تا دیه از صندوق بیت‌المال به آنها پرداخت شود .
همسر ناخدا حیدر گفت: شوهرم سال‌ها ناخدای لنج ماهیگیری بود. او و هشت سرنشین لنج‌اش برای ماهیگیری به حوالی سومالی رفته بودند اما ناخواسته از مرز عبور کردند و به همین دلیل گارد ساحلی به سمت آنها شلیک کرد. همسرم بی‌گناه کشته شده و حالا تقاضا دارم تا دیه او از بیت‌المال به ما پرداخت شود.
قضات دادگاه پس از این درخواست بار دیگر به بررسی پرونده پرداختند و دریافتند ناخدا حیدر و سرنشینان لنج‌اش به صورت غیرقانونی به حوالی سومالی رفته بودند. از این رو این درخواست را رد کردند. این حکم در شعبه ۲۹ دیوان عالی کشور تأیید و قطعی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر