jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۷۱۰۱ ۲۲ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

بحث‌های فوتبالی در سفارت ایران در کرواسی

فوتبال، قاطی سیاست!

شرایط ماه‌های اخیر جامعه به شکلی است که همه مسائل با اتفاقات سیاسی همراه شده و به گفته مدیران اجرایی کشور، موضوع تحریم‌ها حالا پیچیده‌تر از گذشته است. اما این اتفاق به فوتبال نیز ارتباط مستقیمی دارد.

به‌خصوص در شرایط فعلی، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دچار چالش‌های بزرگی شده‌اند. به خاطر بسته بودن سوئیفت بانکی، این دو باشگاه نمی‌توانند پولی به حساب طلبکاران خارجی خود واریز کنند و به علت افزایش رقم ارز در بازار ایران، اصلا توانایی درآمدزایی و خرج دلار و یورو هم برای شان سخت شده است.
با این حال، طلبکاران این دو باشگاه به‌خصوص طلبکاران اهل کشور کرواسی، از استقلال و پرسپولیس به فیفا شکایت کرده و در حال پیگیری شکایت‌ها هستند. شکایت پروپئیچ از استقلال و ماریو بودیمیر، برانکو و دستیارانش از پرسپولیس حالا به حادترین بخش کاری این دو باشگاه تبدیل شده که اگر هر چه زودتر فکری به حالش نکنند، اوضاع خراب تر از این می‌شود.
مدیران هر دو باشگاه با کمک وزارت ورزش و وزارت خارجه در حال لابی و رایزنی با اعضای تصمیم‌ساز در سفارت ایران در کشور کرواسی هستند تا از طریق سفارتخانه اقدام به واریز پول و گرفتن رضایت از طلبکاران کروات کنند.
سرخابی‌ها امیدوارند ظرف یک هفته آینده و با کمک کاردار ایران در کرواسی، مشکلات حقوقی و مالی را حل و فصل و از افزایش پرونده‌های حقوقی علیه خود در فیفا جلوگیری کنند، ولی این موضوع به همین سادگی‌ها نیست و جلب رضایت طرف قراردادها سخت شده است. حالا کروات‌ها جدا از پول قرارداد خود، به‌دنبال دریافت غرامت هم هستند که شرایط دشواری را برای مدیران هر دو باشگاه ایجاد می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر