jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۴۶۴۹   ۱۰ تير ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

تابستان است و فصل میوه‌های رنگارنگ وبهترین فرصت برای تهیه آذوقه فصل سرد سال. پس تا وقت دارید و میوه‌های این ایام تمام نشده دست به کار شوید و مرباهای متفاوت و خوشمزه‌ای را تهیه کرده و از خوردن آنها لذت ببرید. دراین شماره از چاردیواری به آموزش سه نوع مربا تقریبا متفاوت پرداخته ایم که امیدواریم مورد توجه‌تان قرار گیرد. همچنین برای شماره‌های آینده صفحه آشپزی اگر پیشنهادی با هدف ارتقای محتوای مورد نظرتان دارید، با ما درمیان بگذارید.

مربای گل‌محمدی

مواد لازم:
گل‌محمدی: نیم کیلو / شکر: نیم کیلو / جوهر لیمو: یک قاشق مرباخوری / آب: نصف لیوان
ابتدا گلبرگ‌ها را از ساقه جدا کرده و قسمت‌های سفید آن را با قیچی جدا می‌کنیم. سپس گلبرگ‌ها را در کاسه بزرگی ریخته و جوهر لیمو را درآب جوش خوب حل کرده و به آن اضافه می‌کنیم.
شکر را در قابلمه‌ای ریخته و با آب حل کرده و گل‌ها را به آن اضافه کرده و روی حرارت کم می‌گذاریم تا کم کم جوشیده و غلیظ شود.
غلظت مربا باید به اندازه‌ای باشد که شهد آن موقع چکیدن کشدار باشد. وقتی مربا به قوام رسید، شعله را خاموش کرده و قابلمه را کنار می‌گذاریم و بعد از خنک شدن آن را در ظرف‌های شیشه‌ای خشک ریخته و در یخچال می‌گذاریم.

مربای توت سفید

مواد لازم:
توت سفید: یک کیلو / شکر: نیم کیلو / دانه هل: 10عدد / زعفران دم‌کرده: یک قاشق غذاخوری / آب: 2 تا3 لیوان / آبلیمو: 2 قاشق غذاخوری
توت‌های درشت و سفت را شسته و بعد از این که آب اضافه‌اش رفت آن را در قابلمه‌ای مناسب که ترجیحا رویی باشد، می‌ریزیم. سپس شکر و آب را اضافه کرده و قابلمه را روی حرارت کم می‌گذاریم. هنگام پخت مربا باید در قابلمه را بگذاریم.
حدود نیم ساعت بعد دانه‌های هل و زعفران دم‌کرده را اضافه می‌کنیم و دوباره در قابلمه را می‌گذاریم.
وقتی مربا به قوام رسید و غلیظ شد آبلیمو را اضافه کرده و بعد از چند جوش شعله را خاموش می‌کنیم و قابلمه را کنار می‌گذاریم تا خنک شود. سپس مربا را در ظرف‌های شیشه‌ای و خشک ریخته و در یخچال می‌گذاریم.

مربای انگور یاقوتی

مواد لازم:
انگور یاقوتی: نیم کیلو / شکر: نیم کیلو / آب: 3 لیوان / آبلیمو: 3 قاشق غذاخوری / وانیل: یک قاشق چایخوری
دانه‌های انگور را از شاخه جدا کرده و می‌شوییم و کنار می‌گذاریم تا آب اضافه‌اش گرفته شود.
شکر و آب را در قابلمه‌ای ریخته و روی حرارت می‌گذاریم و مدام هم می‌زنیم تا کامل حل شود. سپس دانه‌های انگور را به شهد اضافه کرده و تا زمان جوش آمدن هم می‌زنیم. بعد از جوش آمدن حرارت را کم می‌کنیم تا مربا غلیظ شده و
به قوام برسد.
در آخرین مرحله هم آبلیمو و وانیل را اضافه کرده و بعد از چند دقیقه قابلمه را از روی حرارت برمی‌داریم تا خنک شود. سپس مربا را در ظرف‌های شیشه‌ای و خشک ریخته و در یخچال می‌گذاریم.

مژده مظهری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر