رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش:

خرید سامانه اس ۴۰۰ مطرح نیست

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش گفت: ایران توانمندی ها‌ی زیادی در حوزه پدافند هوایی، کشف، رهگیری و مقابله دارد.
کد خبر: ۱۲۱۱۹۴۹
خرید سامانه اس ۴۰۰ مطرح نیست

به گزارش جام جم آنلاین، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه امروز با چهره تازه‌ای از تهدیدات در زمین، هوا، دریا، فضا مواجه هستیم، اظهار کرد: امروزه بحث توجه به ریز پرنده‌ها که دشمنان از آسمان کشور بنا دارند ملت و کشورمان را مورد تهدید قرار دهند بسیار جدی است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیام اینکه باید متناسب با تهدیدات ظرفیت‌های دفاعی مناسب را در خودمان ایجاد کنیم، ادامه داد: در همه حوزه‌ها این کار انجام شده است.

امیر سرتیپ پوردستان اضافه کرد: در حوزه زمین بحث توجه به یگان‌های متحرک و هجومی و واکنش سریع پیش بینی شده و در دریا توجه به استقرار در آب و زیر دریا توجه شده است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش افزود: در حوزه هوا علاوه بر قابلیت‌های ایجاد شده در جنگنده ها، به پدافند هوایی نیز توجه خاصی شده است.

امیر سرتیپ پوردستان تصریح کرد: یکی از اقدامات در حوزه پدافند هوایی، ایجاد قرارگاه پدافند هوایی است که با هدایت و فرماندهی کل ارتش، نیروی پدافند در ارتش تشکیل شد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش افزود: این نگاه تخصصی به تهدیدات هوایی و توجه خاص به پدافند هوایی است که سبب اشراف خاص در پدافند می‌شود و از همه ظرفیت‌های کشور در حوزه پدافند هوایی در نیرو‌های مسلح، انجام شود.

امیر سرتیپ پوردستان خاطر نشان کرد: این قرارگاه با توجه به قابلیت‌ها و توانایی‌ها می‌تواند همه امکانات را تجمیع و پای کار بیاورد و در حوزه پدافند هوایی آنچنان که شایسته اقتدار ایران اسلامی است، اثبات کند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با اشاره به برخی شایعات درباره خرید سامانه اس ۴۰۰ افزود: بحث خرید سامانه اس ۴۰۰ مطرح نیست.

امیر سرتیپ پوردستان ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران توانمندی ها‌ی زیادی در حوزه پدافند هوایی، کشف، ره گیری و مقابله دارد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه امروز سامانه اس ۳۰۰ را در اختیار داریم، یادآورشد: علاوه بر اس ۳۰۰، سامانه باور نیز توسط وزارت دفاع تولید می‌شود و قابلیت‌های موجود، پاسخگوی تهدیدات است.

امیر سرتیپ پوردستان درباره تجاوز و جنایات آل سعود در یمن گفت: امروز رژیم آل سعود به این باور رسیده که انقلابیون یمن از قابلیت‌های بسیاری برخوردار هستند و می‌توانند دورترین نقاط را مورد هدف قرار دهند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها