jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۰۴۷۳ ۱۹ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

«ویدئو چک» محصول گروه برنامه‌های تولیدی شبکه ورزش سیما به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی آذری با نگاه طنز، موضوعات روز ورزش کشور و جهان را نقد و بررسی می‌کند و هر پنجشنبه ساعت 22 و 30 دقیقه با اجرای عبدا... روا روانه آنتن می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت سیما، مجتبی آذری تهیه‌کننده و کارگردان برنامه ویدئو چک ایده ساخت یک برنامه طنز انتقادی را سال‌ها قبل زمانی که در رادیو جوان برنامه‌ساز بود به اجرا درآورد و در این خصوص گفت: قرار بود این برنامه در فضایی دیگر ساخته شود، اما در‌نهایت پس از بررسی بیشتر امکان و فرصت ساخت آن نزدیک به یک سال و نیم پیش در شبکه ورزش و در قالب یک طنز انتقادی ورزشی فراهم گردید.
وی افزود: تاکنون 80 قسمت 30 دقیقه‌ای از ویدئو چک ساخته شده که با استقبال خوب بینندگان روبه‌رو شده و توانسته است بخش گسترده‌ای از مخاطبان را با خود همراه کند. تعطیلات نوروز 97 و نوروز امسال برنامه ویدئو‌چک هر شب روی آنتن شبکه ورزش بود که با پایان یافتن تعطیلات به روال قبل بازگشت. همچنین کمتر از ده قسمت ویدئو‌چک به درخواست شبکه سوم سیما بازپخش شد که به دلیل شلوغی جدول پخش امکان ادامه پخش میسر نگردید.
آذری با اشاره به این‌که ویدئوچک به عنوان یک برنامه طنز انتقادی خواه ناخواه موجب برانگیختن واکنش و حساسیت‌های فراوانی از سوی مسؤولان و چهره‌های معروف ورزشی شده است، ابراز کرد: طنز انتقادی از جمله سوژه‌های استاندارد برنامه‌سازی مطرح در دنیاست که در تلویزیون و کشور ما باید بیشتر به آن پرداخته شود تا کمتر مورد انتقاد قرار گیرد و بیشتر پذیرفته شود.
وی تاکید کرد: هرچند که سبک طنز انتقادی ویدئو چک با شوخی‌های چند‌لایه‌اش، تهیه‌کننده و عوامل را گاه آماج انتقادهای فراوانی قرار داده است اما معتقدم برنامه هر چقدر جلوتر می‌رود پخته‌تر شده، با تفکر و‌ایده‌پردازی‌های خوب، مسیر رو به رشدی را طی کرده و به جرات می‌توانیم بگوییم ویدئوچک دارای «امضای خاص» در برنامه‌سازی است.
آذری با اشاره به این‌که پیش از این برخی همکاران تصورشان بر این بود که ساخت برنامه‌های نیم‌ساعته با دکور ساده، تک‌دوربین، مجری و بدون مهمان بسیار راحت است افزود: در این مدل برنامه‌ها مهم ایده، خوش‌فکری، خلاقیت و تنوع به دور از حواشی زائد است، نه دکور و مهمان. برنامه‌سازی با چاشنی طنز انتقادی ریزه‌کاری‌های خاص خود را دارد و نباید فریب ظاهر ساده آن را خورد.
وی با بیان این‌که گروه، کار دیگری جز این برنامه در دست اجرا ندارد، افزود: هیچ برنامه جذابی بدون اتاق فکر، تیمی همراه و خوش‌ذوق، توانا و پویا نمی‌تواند تداوم داشته باشد و برای ساخت هر قسمت نیم ساعته از برنامه، تمام روزهای هفته جلسات متعددی را صرف رصد ایده‌ها با قالب کاملا متفاوت، موزیک‌ها، ویدئوها، تصاویر و سوژه‌یابی می‌کنیم. وی گفت: برای خندیدن و نرنجیدن از طنزهای چند‌لایه باید به مخاطب و سوژه‌ها فرصت داد، زیرا این مدل برنامه‌سازی پیش از این در کشور ما مرسوم نبوده، برخی این قبیل برنامه‌ها را دوست ندارند و برخی دیگر نسبت به نقد، متعصب هستند که تعصب‌شان از عدم شناخت برنامه‌های این‌چنینی نشأت می‌گیرد. اما خوشحالیم که در حال حاضر برخی شبکه‌های تلویزیون پس از اقبال ویدئوچک ترغیب به ساخت برنامه‌هایی با چاشنی طنز شدند. آذری در پایان با بیان این‌که بازیگران خوب عموما از تئاتر و مجریان و گویندگان خوب خاستگاه‌شان از رادیو است، گفت: خود را وام‌دار رادیو و سه سال فعالیت در رادیو جوان می‌دانم که برای من سرشار از نوآوری و تجربه برنامه‌سازی بود و عمیقا معتقدم توفیق امروز نشأت گرفته از همان سال‌هاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر