jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۴۲۸۳ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

یک دختر مکزیکی به نام «دَنیلا سوتو انیس» جایزه «بهترین سرآشپز جهان» را در سال جاری (۲۰۱۹) از آنِ خود کرد تا به این ترتیب جوان‌ترین برنده این جایزه با ۲۸ سال سن باشد. برگزارکنندگان جایزه «۵۰ رستوران برگزیده جهان» این جایزه را به خاطر پخت خلاقانه غذا در دو رستوران مدرن مکزیکی کوزمی و اتللا در شهر نیویورک به او دادند.

به گزارش تابناک، دنیلا در مکزیکو سیتی پایتخت مکزیک به دنیا آمد و وقتی ۱۲ سال داشت به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد. او عشق به غذا پختن را از مادربزرگ، مادر و خاله‌هایش که آشپز‌های درجه یکی بودند به ارث برد. اندوخته‌های کودکی به او کمک کردند تا در سن پایین یعنی وقتی 15 سال داشت در یک رستوران مکزیکی کار کند.او چند سالی هم زیر نظر یک سرآشپز مکزیکی معروف به نام «انریکو اولیویرا» در رستوران Pujol زادگاهش فنون آشپزی را فراگرفت و چند جایزه در مکزیکوسیتی به دست آورد و کار مستقل خود را با رستوران سنّتی مکزیکی به نام کوزمی در نیویورک آغاز کرد که فقط غذا‌های مکزیکی در آن سرو می‌شد. او با تلاش و کوشش فراوان توانست توجه بهترین تِیستر‌های غذا در نیویورک را به خود جلب کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر