رکورد شکنی زن فضانورد

کریستینا کوخ، فضانورد ناسا قرار است ۱۱ ماه در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت کند، به‌این ترتیب او رکورد دار اقامت یک زن فضانورد در ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌شود.
کد خبر: ۱۲۰۲۰۱۸

به گزارش مهر، این فضانورد تا فوریه ۲۰۲۰ در فضا خواهد ماند.
مدت اقامت او در فضا اندکی کمتر از رکورد اقامت اسکات کلی با ۳۴۰ روز است. کوخ در یک پیام توییتری نوشت: یک ماه رفت و ده‌ماه باقی مانده است.
کوخ قبل از سفر می‌دانست مدت اقامت او در آزمایشگاه فضایی شاید تا ۲۰۲۰ میلادی ادامه یابد، به همین منظور از اسکات کلی و پگی ویتسون فضانورد بازنشسته و رکورددار فعلی اقامت یک زن فضانورد در ایستگاه فضایی بین‌المللی مشاوره گرفت. او در صورت تکمیل اقامت ۱۱ ماهه خود، رکورد ۲۸۸ روز زندگی در فضای ویتسون را می‌شکند.
کوخ قبلا در قطب جنوب نیز فعالیت کرده است. او طی اقامت خود در فضا تحت آزمایش‌های پزشکی مختلف قرار می‌گیرد.
علاوه بر کوخ، دکتر اندرو مورگان که در تابستان امسال به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر می‌کند نیز اقامتی طولانی در فضا را تجربه می‌کند. قرار است مورگان ۹ ماه در فضا بماند. ناسا هفته جاری اقامت طولانی مدت این دو فضانورد را اعلام کرد.
دلیل اصلی این امر نیز حفظ یک صندلی در کپسول سایوز است تا یک فضانورد اهل امارات متحده عربی را در پاییز امسال به ایستگاه فضایی بین‌المللی ببرد. این فضانورد یک هفته در ایستگاه اقامت می‌کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها