jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۱۲۰۰۷۴۰ ۱۲ فروردين ۱۳۹۸  |  ۱۸:۴۴

رویدادِ «مروری بر فیلم‌های کامران حیدری» در نیویورک برگزار خواهد شد. فیلم‌های «من نگهدار جمالی وسترن می‌سازم»، «دینگومارو»، «علی آقا» و «وا کَس چه؟» از ساخته‌های کامران حیدری از ابتدای ماه آینده‌ میلادی (۱۶فروردین) به مدت یک‌ماه در نیویورک روی پرده خواهند رفت.

ابراهیم منصفی در نیویورک

به گزارش جام جم آنلاین، فیلم مستند «وا کَس چه؟»، آخرین ساخته‌ این کارگردان که درباره‌ ابراهیم منصفی، شاعر و ترانه‌سرای جنوبی‌ است نیز در اولین نمایش جهانی خود در این رویداد برای تماشاگران نیویورکی به نمایش در خواهد آمد. «استیون اریکسون» منتقد وب‌سایت‌هایی چون سایت «راجر ایبرت» از برگزارکنندگان این رویداد است.

«اریکسون» در مقاله‌ای که درباره‌ آثار کامران حیدری نوشته، فیلم «من نگهدار جمالی، وسترن می‌سازم» را ادامه‌ سنتی در فیلم‌سازی ایران می‌داند که انعکاس‌دهنده‌ فیلم‌هایی با موضوع فیلم‌سازی و کارگردانی است.

مانند فیلم‌هایی همچون کلوزآپ و زیر درختان زیتون عباس کیارستمی. این منتقد تفاوت «من نگهدار جمالی، وسترن می‌سازم» با این فیلم‌ها را در نقش‌آفرینی بسیار کم و مستند باقی ماندنِ اثر کامران حیدری می‌داند.

سینمای اسپکتکل تیاتر، از سالن‌های سینمای مستقل و هنری نیویورک است که مروری بر آثار کامران حیدری در آن برگزار خواهد شد.

این سینما به نمایش فیلم‌های تحسین‌‌شده بین‌المللی می‌پردازد. کامران حیدری، مستندساز و عکاس ساکن شیراز است که آثارش پیش از این نیز حضوری موفق در نمایش‌های جهانی داشته‌ است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی از آنجا که خود رزمنده بوده، در سال‌های جنگ به معنای حقیقی کلمه با شهدا زندگی کرده و بعد از جنگ نیز همان ضرورت و رسالت را حس کرده و همان مسیر را ادامه داده است.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر