jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۰۴۲۹   ۲۲ فروردين ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

تلویزیون همچنان حاکم بلامنازع برنامه‌های ورزشی و پخش زنده مسابقات و به‌خصوص فوتبال است. خودم مخاطب پروپاقرص فوتبال هستم و همچنان تلویزیون در این حیطه پیش‌روست و بسیاری از فارسی‌زبانان سراسر دنیا دوست دارند مسابقات جهانی را با گزارش‌های ایرانی ببینند.

در بخش سریال‌های نمایشی به‌نظرم فعلا تلویزیون آن موفقیتی که سریال‌هایی مثل «یوسف پیامبر» یا «مختارنامه» پخش می‌شد را ندارد و باید تلاش بیشتری شود.
ما بهترین بازیگران و کارگردان‌ها را داریم و در قیاس با سریال‌های ماهواره‌ای از منظر پشت صحنه بسیار جلوتریم. پس چرا مخاطبان محصولات ما کمتر شده است؟
اگر تفکر والا بر تولیدات حاکم شود یقین بدانید اوضاع بهتر خواهد شد. مدیران می‌توانند با برنامه‌ریزی‌های درست وارد تولید محصولات درجه یک شوند و سعی کنند با خدمت گرفتن تیم تولید درجه یک، محصولات در شأن رسانه ملی تولید کنند و باز هم شاهد محصولاتی به عظمت مختارنامه یا یوسف پیامبر باشیم.
البته در ماه‌های گذشته و همین نوروز اخیر، تلاش‌هایی برای تولید مسابقات سرگرم‌کننده دیده‌ایم که اتفاقا جذاب و مخاطب‌پسند هم هستند، اما نکته‌ای که در این قبیل برنامه‌ها وجود دارد این است که امکان دارد بعد از مدتی تکراری شده و جذابیتشان را از دست بدهند و مخاطب از دیدن این برنامه‌ها هم سیر شود پس دورنمای مدیریتی نباید متکی به این مسابقات باشد. البته نمی‌گویم مسابقات سرگرم‌کننده نباشد. اتفاقا باید این نوع مسابقات هم باشد، ولی تلویزیون جمهوری اسلامی در منطقه و جهان به‌خاطر سریال‌های حلالش معروف است و باید با سوق دادن بودجه‌ها به سمت تولید سریال‌ها، سال‌های پررونق سریال‌سازی را احیا کنیم و آن هنگام است که به‌راحتی ماهواره‌ها را شکست خواهیم داد.


قربان محمدپور

کارگردان


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر