jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۵۸۵۴   ۱۵ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مذاکرات تعیین دستمزد ۹۸ در حالی از دو هفته گذشته جدی‌تر شد که علی‌رغم فرصت ۱۵ روزه باقی‌مانده تا پایان سال، قرار نیست طی هفته جاری نشستی برگزار شود.

به گزارش مهر، مذاکرات تعیین دستمزد سال آینده کارگران و کارکنان مشمول قانون کار که طبق قانون در شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت تعیین می‌شود، از یکشنبه پنجم اسفندماه در شورای عالی کار آغاز شد. به رغم این‌که در روزهای پایانی سال، جلسات دستمزد باید در شورای عالی کار با فوریت و فوق‌العاده برگزار شود تا پیش از پایان سال میزان افزایش دستمزد نهایی شود، اما نخستین جلسه چانه‌زنی نمایندگان کارگری و کارفرمایی در این شورا یکشنبه هفته گذشته برگزار شد که صرفا مذاکرات اولیه مورد بحث بود. در همین زمینه حاتم شاکرمی، معاون وزیر کار و دبیر شورای عالی کار با امتناع از پاسخگویی درباره آخرین وضعیت جلسات دستمزد، درباره این‌که نشست بعدی شورای عالی کار چه زمانی برگزار می‌شود، گفت: قطعا در هفته جاری نشستی برگزار نخواهد شد و نشست بعد طی هفته آینده برگزار می‌شود.
بنابراین نشست بعدی مذاکرات دستمزد ۹۸ با فاصله حداقل دو هفته‌ای نسبت به نشست قبلی برگزار خواهد شد تا این مذاکرات به واپسین روزهای سال موکول شود. با توجه به این‌که چانه‌زنی نمایندگان کارگری و کارفرمایی مهم‌ترین چالش هر ساله تعیین مذاکرات مزدی است، بنابراین وقفه یک هفته‌ای جلسات دستمزد می‌تواند مذاکرات نهایی را به دلیل فشردگی سخت‌تر کند.
در نشست یکشنبه هفته گذشته شورای عالی کار، نمایندگان کارگری مواضع خود را برای دستمزد سال آینده اعلام کردند؛ درخواست و پیشنهاد اصلی نمایندگان تشکل‌های کارگری در مورد دستمزد، جبران قدرت خرید از دست رفته کارگران طی یک سال گذشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر