jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۳۵۷۰ ۲۹ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

جشنواره موسیقی فجر که از 24 بهمن فعالیت خود را در تهران آغاز کرده بود، امشب در تهران به کار خود پایان می‌دهد. این رویداد اما در 15 استان دیگر هم برگزار شده و تا سوم اسفند ادامه پیدا می‌کند. آن‌طور که روابط عمومی این جشنواره اعلام کرده در استان‌های لرستان، سمنان، زنجان، فارس، گیلان، کرمانشاه و منطقه آزاد اروند کنسرت‌هایی با حمایت ستاد جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود.

همچنین جشنواره در چند شهر استان خوزستان، مرکزی، گلستان، اردبیل، همدان، کرمان، خراسان جنوبی و البرز هم برگزار می‌شود، هر چند هنوز جدول برنامه‌های جشنواره در برخی استان‌ها مشخص نشده اما در برخی دیگر، اجراها شروع شده و فضایی شاد را ایجاد کرده‌اند.
در دوره‌های گذشته و به‌خصوص چند دوره پیش جشنواره اصولا در تهران برگزار می‌شد و دیگر استان‌ها سهمی از این رویداد نداشتند. در دوره‌هایی هم که جشنواره در دیگر استان‌ها برگزار شده، حضوری به مراتب کمرنگ داشته است.
در این بخش جشنواره گروه‌ها انواع موسیقی را اجرا خواهند کرد و چهره‌های شناخته شده موسیقی هم راهی استان‌ها خواهند شد. کرمانشاه یکی از استان‌های پرترافیک جشنواره است. در این استان گروه‌های زیادی به اجرای موسیقی می‌پردازند و از میان گروه‌ها و هنرمندان شناخته شده گروه رستاک، بهنام بانی، احسان خواجه امیری، گروه وزیری (کیوان ساکت و وحید تاج) و گروه لیان موسیقی اجرا می‌کنند.
استان فارس هم حسابی در ایام برگزاری جشنواره شلوغ خواهد بود.
علی لهراسبی، رستاک حلاج، سیامک عباسی، حمید حامی، بهنام بانی، مازیار فلاحی، گروه رستاک، رضا یزدانی، حسام‌الدین سراج، گروه نی‌نوازان فارس، گروه محلی ماذون قشقایی، سینا سرلک و بسیاری گروه‌های دیگر در آن به اجرای موسیقی می‌پردازند و در میان اجراهای پرشمار استان گلستان هم نام علیرضا قربانی به چشم می‌خورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر