jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۵۱۵۷ ۲۷ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مجموع تصاویری کمیاب از زنان معدنچی در قرن نوزدهم میلادی منتشر شده است.

به گزارش فرارو، در این پرتره‌ها زنان کارگر شاغل در معدنی در منطقه تردگار واقع در ولز بریتانیا دیده می‌شوند. این زنان از ساعت 6 صبح تا 6 بعد از ظهر در معدن کار می‌کردند. تنها برای صبحانه و ناهار کار آنها متوقف می‌شود و در یک روز شش شیلینگ حقوق دریافت می‌کردند.در این تصاویر زنان معدنچی با وسایل و تجهیزات کار در معدن آن زمان دیده می‌شوند.
این پرتره‌ها حدود سال 1865 میلادی گرفته شده است.مدتی بعد کار کردن زنان در معدن و اعماق زمین ممنوع اعلام شد. مجلس عوام بریتانیا در آن سال استخدام و کار کردن زنان در معدن را تحقیر جنسیتی دانست که تمدن و پادشاهی بریتانیا را زیر‌سوال خواهد برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر