ابوالفضل توکلی نهمین قسمت از مجموعه مستندهای «پیشکسوتان دوبله و صدا» را با محوریت 60 سال زندگی حرفه‌ای منوچهر آذری بازیگر و گوینده طناز ایرانی روی آنتن شبکه مستند می‌برد.
کد خبر: ۱۱۷۴۸۰۲

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، «شاد‌خوان» نام این فیلم است که در آن به زندگی خانوادگی و حرفه‌ای منوچهر آذری پرداخته شده است.

توکلی درباره نام این مستند گفت: منوچهری آذری و هم نسلانش در روزگار سخت جنگ و پس از آن با برنامه‌های طنز، خاطر مردم را خوش نگاه می‌داشتند و ایشان همچنان نیز در شاد کردن مردم به هر روشی که از دستش برآید می‌کوشد، به همین دلیل تصمیم گرفتم نام این مستند را شادخوان بگذارم.

وی افزود: این فیلم بعد از مستند بهروز رضوی دومین کار من درباره پیشکسوتان صداست، گرچه هر دوی این بزرگواران کار دوبله هم انجام داده‌اند اما بیشتر فعالیت آنها در حوزه صدا بوده است.

این تهیه‌کننده و کارگردان ادامه داد: شادخوان درباره 60 سال زندگی حرفه‌ای منوچهر آذری است و در آن با استفاده از تصاویر آرشیوی و عکس، یادی خواهیم کرد از فرهنگ مهرپرور زوج هنری آقای آذری و زنده‌یاد حسین عرفانی بازیگر و صدای ماندگار دوبله که بتازگی براثر سرطان درگذشت. آقای آذری با مرحوم عرفانی رفاقتی دیرینه داشتند و حتی در دوران دبیرستان در یک تئاتر با یکدیگر همبازی شده‌اند.

توکلی یادآور شد: بخش‌هایی از این مستند در بازار تهران فیلمبرداری شده است. نکته جالب این‌که در جریان تولید مردم از پیر تا جوان برای آقای آذری احترام خاصی قائل بودند و بسیار به او ابراز علاقه می‌کردند. برای من جالب بود مردی که سال‌ها برای شاد نگه داشتن مردم تلاش کرده هنوز هم چهره‌ای محبوب و دوست داشتنی است و از خاطر مردم فراموش نشده است.

این مستندساز تاکید کرد: بخش‌هایی از این مستند به خاطره بازی در ساختمان ارگ رادیو می‌گذرد. آقای آذری از برنامه تلویزیونی «شبکه صفر» وارد برنامه‌های رادیویی شدند و فعالیت خود را در رادیو ارگ شروع کردند. وی با بیان این‌که در این مستند با همکاران قدیمی و خانواده این هنرمند هم گفت‌وگو کرده‌ایم،

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها