jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۷۴۸۰۲ ۱۴ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

ابوالفضل توکلی نهمین قسمت از مجموعه مستندهای «پیشکسوتان دوبله و صدا» را با محوریت 60 سال زندگی حرفه‌ای منوچهر آذری بازیگر و گوینده طناز ایرانی روی آنتن شبکه مستند می‌برد.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، «شاد‌خوان» نام این فیلم است که در آن به زندگی خانوادگی و حرفه‌ای منوچهر آذری پرداخته شده است.

توکلی درباره نام این مستند گفت: منوچهری آذری و هم نسلانش در روزگار سخت جنگ و پس از آن با برنامه‌های طنز، خاطر مردم را خوش نگاه می‌داشتند و ایشان همچنان نیز در شاد کردن مردم به هر روشی که از دستش برآید می‌کوشد، به همین دلیل تصمیم گرفتم نام این مستند را شادخوان بگذارم.

وی افزود: این فیلم بعد از مستند بهروز رضوی دومین کار من درباره پیشکسوتان صداست، گرچه هر دوی این بزرگواران کار دوبله هم انجام داده‌اند اما بیشتر فعالیت آنها در حوزه صدا بوده است.

این تهیه‌کننده و کارگردان ادامه داد: شادخوان درباره 60 سال زندگی حرفه‌ای منوچهر آذری است و در آن با استفاده از تصاویر آرشیوی و عکس، یادی خواهیم کرد از فرهنگ مهرپرور زوج هنری آقای آذری و زنده‌یاد حسین عرفانی بازیگر و صدای ماندگار دوبله که بتازگی براثر سرطان درگذشت. آقای آذری با مرحوم عرفانی رفاقتی دیرینه داشتند و حتی در دوران دبیرستان در یک تئاتر با یکدیگر همبازی شده‌اند.

توکلی یادآور شد: بخش‌هایی از این مستند در بازار تهران فیلمبرداری شده است. نکته جالب این‌که در جریان تولید مردم از پیر تا جوان برای آقای آذری احترام خاصی قائل بودند و بسیار به او ابراز علاقه می‌کردند. برای من جالب بود مردی که سال‌ها برای شاد نگه داشتن مردم تلاش کرده هنوز هم چهره‌ای محبوب و دوست داشتنی است و از خاطر مردم فراموش نشده است.

این مستندساز تاکید کرد: بخش‌هایی از این مستند به خاطره بازی در ساختمان ارگ رادیو می‌گذرد. آقای آذری از برنامه تلویزیونی «شبکه صفر» وارد برنامه‌های رادیویی شدند و فعالیت خود را در رادیو ارگ شروع کردند. وی با بیان این‌که در این مستند با همکاران قدیمی و خانواده این هنرمند هم گفت‌وگو کرده‌ایم،

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر