شیر شاعر در میدان لندن

چهار مجسمه شیر برنزی در یکی از میدان‌های لندن نزدیک به ۱۵۰ سال است با نگاهی خشمگین به عابران پیاده نگاه می‌کنند، اما بتازگی شیر پنجمی با قابلیت‌های عجیب به آنها پیوسته است!
کد خبر: ۱۱۶۵۶۶۷

به گزارش مهر، شیر پنجم توسط طراحی به نام اس دولین ساخته شده که قبلا هم مجسمههایی برای استفاده در اپرا و تئاترهای مختلف طراحی کرده است.

مجسمه شیر مذکور بهگونهای طراحی شده که عابران علاقهمند با استفاده از یک نرمافزار تلفن همراه به نام «به شیرها غذا دهید»، کلمهای را بهعنوان غذا در اختیار آن قرار میدهند. سپس این شیر با استفاده از برنامه هوش مصنوعی که در اختیار دارد، ابتدا در برابر حضار غرش میکند و سپس با استفاده از نمایشگری که در دهانش قرار دارد یک شعر که توسط برنامه مذکور انتخاب شده، نمایش میدهد. با فرا رسیدن شب کلمات مختلف هر شعر روی بدن شیر تابانده میشوند و سپس به حرکت درمی آیند و در نهایت به ستون بلند موجود در این میدان موسوم به ستون نلسون منتقل میشوند.

امور فنی تولید این شیر توسط متخصصی به نام راس گودوین انجام شده و هوش مصنوعی آن اطلاعات بخش اعظم اشعار انگلیسی سروده شده در قرن نوزدهم که بالغ بر ۲۵ میلیون کلمه است، در حافظه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها