jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۵۵۴۶۷ ۰۳ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

با توجه به اتمام دوره پنج ساله ریاست ولی‌ا... سیف بر بانک مرکزی در اواخر مرداد، در ماه‌های اخیر گزینه‌های مختلفی برای ریاست کلی بانک مرکزی برای دوره جدید مطرح شد.

پیگیریهای فارس از منابع مختلف خبری نشان میدهد هنوز گزینه نهایی صددرصد قطعی نشده و حمید پورمحمدی، علی طیبنیا و علی دیواندری از گزینههای اصلی این سمت هستند. عبدالناصر همتی و محمد نهاوندیان دیگر گزینه‌های مطرح برای ریاست بانک مرکزی بودند که همتی اخیرا سفیر ایران در چین شد و نهاوندیان نیز از میان گزینه‌ها کنار رفت.

پورمحمدی در دولت احمدی‌نژاد برای مدتی قائم مقام بانک مرکزی بود. دیواندری در دولت احمدی‌نژاد مدیرعامل بانک ملت بود و در سال‌های اخیر نیز رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی شده بود. طیب نیا نیز در دولت یازدهم وزیر اقتصاد بود که در دولت دوازدهم کنار گذاشته شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر