jamejamonline
استان ها قزوین کد خبر: ۱۱۴۶۰۴۷ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷  |  ۱۲:۵۵

فرمانده انتظامی استان قزوین از گروگانگیری در تبریز و رهایی گروگان در کمتر از ۸ ساعت در یک عملیات منسجم خبر داد.

گروگانگیری در تبریز، رهایی در قزوین

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، سردار مهدی محمودی، در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان «بوئین زهرا» در پی کسب خبر از منابع و رصد اطلاعاتی از وقوع یک مورد گروگانگیری در تبریز مطلع شدند.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و همچنین براساس اطلاعات دریافتی مبنی بر اینکه آدم ربایان قصد انتقال گروگان از محور «بوئین زهرا» به یکی از استان‌های شرقی کشور را دارند. بلافاصله چند تیم مجرب از کارآگاهان پلیس آگاهی و ماموران انتظامی برای عملیات رهایی گروگان تشکیل شد.

فرمانده انتظامی استان قزوین تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات تخصصی و استقرار در مبادی ورودی شهرستان حین کنترل محور‌های مواصلاتی، یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ و یک دستگاه سمند مورد استفاده گروگانگیران را در محور دانسفهان - بوئین زهرا شناسایی و برای هماهنگی با سایر تیم‌ها و انجام عملیات به تعقیب و مراقبت نامحسوس خودرو‌ها پرداختند.

سردار محمودی با بیان اینکه رانندگان خودرو‌ها پس از مسافتی تعقیب نامحسوس، متوجه حضور پلیس شده بلافاصله تغییر مسیر داده و متواری شدند، گفت: بلافاصله موضوع به کلیه تیم‌ها اطلاع رسانی و خودرو پژو ۴۰۵ توسط ۲ واحد عملیاتی مستقر در محور‌ها متوقف و راننده و ۳ سرنشنین خودرو را که قصد فرار داشتند با شلیک چند گلوله دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان عنوان کرد: ماموران بلافاصله پس از دستگیری گروگانگیر‌ها و بازرسی از خودرو، گروگان ۳۷ ساله را که در صندوق عقب خودرو ۴۰۵ محبوس و از ناحیه دست و پا دچار جراحت شده بود را آزاد کردند.

وی یادآور شد: دیگر خودرو متعلق به گروگانگیر‌ها نیز توسط چند واحد گشت در محور بوئین زهرا - سگز آباد متوقف و راننده و سرنشین خودرو دستگیر شدند.

این مقام مسئول اذعان داشت: با دستگیری ۶ گروگانگیر و رهایی گروگان، کلیه متهمان به همراه ۲ دستگاه خودرو به مقر پلیس منتقل شدند.

فرمانده انتظامی استان عنوان کرد: در بازجویی انجام شده توسط کارآگاهان، متهمان علت گروگانگیری را اختلاف حساب بین فروشنده مواد مخدر در یکی از استان‌های شرقی و فرد گروگان گرفته شده اعلام کردند.

سردار محمودی تصریح کرد: متهمان با تشکیل پرونده راهی مرجع قضایی شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: