jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۱۱۲۷۵ ۱۹ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

نویسنده فیلمنامه «سلمان فارسی» با اشاره به بازنویسی‌های چند باره‌ فیلمنامه، از ویژگی‌های سلمان گفت و این‌که این شخصیت چقدر اهل فرهنگ، تفکر و حقیقت‌جویی بوده است.

امرالله احمدجو در گفتوگو با مهر درباره نگارش فیلمنامه سلمان فارسی و اینکه این سریال اکنون در چه مرحلهای قرار دارد، بیان کرد: نگارش فیلمنامه این سریال چند بار به انتها رسید، اما از آنجایی که داوود میرباقری، کارگردان اثر روی آن حساسیت دارد بنابراین میخواهد با دقت بالایی روی آن کار شود.

وی ادامه داد: فیلمنامه اولیهای که میرباقری نوشته به تنهایی زیبا بود و شاید اگر شخص دیگری جای او بود به اصطلاح اینقدر مته به خشخاش نمیگذاشت اما میرباقری میخواهد تا جایی که امکان دارد روی این فیلمنامه کار شود.

این فیلمنامهنویس و کارگردان اظهار کرد: همزمان با بازنویسیهای فیلمنامه، مقدماتی برای تولید کار هم انجام شده است و اگر خدا بخواهد این سریال سال دیگر کلید میخورد.کارگردان «روزی روزگاری» درباره دیالوگها و زبان ساختاری آنها در سریال توضیح داد: من دیالوگها را براساس لحنی محاورهای مینویسم و قرار نیست این سریال، لحن چندان ثقیل یا فاخری داشته باشد بلکه این لحن در عین صمیمیت و ساده بودن به طور ضمنی فضایی تاریخی هم دارد.

وی درباره اینکه با توجه به دوره تاریخی سلمان فارسی حضور پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) چگونه به نگارش درمی آید، یادآور شد: تمرکز در این سریال بر سلمان فارسی است که بسیار ناشناخته است و مردم معمولا در حد اسم او را میشناسند، بنابراین در این سریال قصه زندگانی او تا فوتش به نگارش درمی آید. با این حال دیالوگهای بخشهایی از دیدار سلمان با پیامبر (ص) هم نوشته شده، اما هنوز درباره نحوه حضور ایشان تصمیم نهایی گرفته نشده است.

احمدجو درباره زندگی سلمان فارسی و جذابیتهای قصه او بیان کرد: سلمان مرد فرهنگ و تفکر است و توصیه پیامبر(ص) درباره او این است که صاحب علوم اولین و آخرین است و اشراف زیادی به علم دارد. او درباره دین، عقیده و بینش کنجکاوی داشت، گرچه خیلی مرفه بوده اما به دنبال جستوجوی حقیقت میرود و به همه مال و رفاه خود پشت پا میزند. البته به داستان تخیل و ویژگیهایی که قرار است مخاطب را به سریال علاقهمند کند، اضافه شده است.

وی با اشاره به صحنههای پرتحرک در این سریال عنوان کرد: از آنجا که سلمان فارسی جزو اشرافزادگان بوده است، ما در قصه صحنههای پرتحرکی هم داریم که نشان میدهد او چگونه در مدرسه اسبسواری و تیراندازی آموزش میبیند و همه اینها جذابیتهایی است که در سریال سلمان فارسی، دیده میشود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر