jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۴۹۸۷   ۳۰ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

براساس محاسبه‌ای ساده پی می‌بریم که در مجموع، بودجه فرهنگ کشور با کاهش ۲۰ درصدی مواجه شده است.

در همین رابطه و درباره موضوعی که ما نیز در جام‌جم هفته گذشته و در رابطه با حذف بودجه برخی نهادهای فرهنگی موازی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مفصلا به آن پرداخته بودیم، اکبر حاتمیان یادداشت مفصلی نوشته که خبرگزاری فارس آن را منتشر کرده است.

او در بخشی از این یادداشت آورده: «علاوه بر درجازدن‌های مداوم و بیشتر از قبلی که در بودجه امسال شاهد آن هستیم، فرهنگ؛ مهم‌ترین عضو این خانواده مدیریتی و آینده سازِ کشور است که مورد بی مهری شدیدی قرار گرفته است. در اقدامی عجیب، بودجه فرهنگ کشور با کاهش 20 درصدی مواجه می‌شود. یعنی قرار است همچنان در خم و چم و تهاجماتِ دشمن ساخته فرهنگی غوطه‌ور شده و دست و پا بزنیم! انگار وقتی صحبت از کاهش هزینه‌ها می‌شود، فرهنگ نخستین و اولین قربانی این قربانگاه است که باید ذبح شود تا هزینه‌های جاری دولت نه‌تنها کاهش پیدا نکند بلکه حجیم‌تر از قبل
دیده شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

ارتباط بنده با علامه حسن‌ زاده از سال ۶۸ شروع شد که از حوزه‌علمیه دزفول برای تحصیلات درس خارج به قم مشرف شدم و توفیقی شد که درس اسفار و جلسات خصوصی که چهارشنبه‌ها در منزل ایشان برگزار می‌شد، شرکت کنم.

برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها