jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۴۹۸۷ ۳۰ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

براساس محاسبه‌ای ساده پی می‌بریم که در مجموع، بودجه فرهنگ کشور با کاهش ۲۰ درصدی مواجه شده است.

در همین رابطه و درباره موضوعی که ما نیز در جام‌جم هفته گذشته و در رابطه با حذف بودجه برخی نهادهای فرهنگی موازی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مفصلا به آن پرداخته بودیم، اکبر حاتمیان یادداشت مفصلی نوشته که خبرگزاری فارس آن را منتشر کرده است.

او در بخشی از این یادداشت آورده: «علاوه بر درجازدن‌های مداوم و بیشتر از قبلی که در بودجه امسال شاهد آن هستیم، فرهنگ؛ مهم‌ترین عضو این خانواده مدیریتی و آینده سازِ کشور است که مورد بی مهری شدیدی قرار گرفته است. در اقدامی عجیب، بودجه فرهنگ کشور با کاهش 20 درصدی مواجه می‌شود. یعنی قرار است همچنان در خم و چم و تهاجماتِ دشمن ساخته فرهنگی غوطه‌ور شده و دست و پا بزنیم! انگار وقتی صحبت از کاهش هزینه‌ها می‌شود، فرهنگ نخستین و اولین قربانی این قربانگاه است که باید ذبح شود تا هزینه‌های جاری دولت نه‌تنها کاهش پیدا نکند بلکه حجیم‌تر از قبل
دیده شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر