jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۴۳۲۰   ۲۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دیروز به صورت رسمی اعلام شد بعد از مذاکرات مردان سیاسی دو کشور ایران و ترکیه، باشگاه ریزه‌اسپور از شکایت خود صرف نظر کرد. من این موضوع را از دو منظر می‌بینم:

1ـ برخلاف بعضی از دوستان، من این را قدرت دیپلماسی نمی‌دانم و فکر می‌کنم دیپلماسی باید زمانی به داد فوتبال برسد که دچار اشتباهاتی غیرعمد شده‌ایم نه اشتباهات عمدی و غیرحرفه‌ای. ضمن آن که امیدوارم فیفا در جریان کامل این ماجرا قرار نگیرد و این مذاکرات سیاسی را دخالت سیاست در فوتبال تعبیر نکند که در آن صورت تبعاتی برای فوتبال ما خواهد داشت.

2ـ امیدوارم زیر سایه اتفاق خوشایند رضایت باشگاه ریزه‌اسپور، حقیقت تلخ و ناخوشایند آماتور بودنمان را فراموش نکنیم. دو جوان بدون اطلاع باشگاه و همراه با فردی که خود را مدیربرنامه‌ها می‌نامید به ترکیه رفتند و در فضایی احساسی، با آن باشگاه قرارداد بستند. تمام آن اقداماتی که انجام شد از اول سفر تا لحظه قرارداد، کاملا غیرحرفه‌ای، غیرمسئولانه و خودسرانه بود. به نظر من باشگاه پرسپولیس در این مرحله باید اقدامات خیلی جدی‌تری انجام می‌داد بعد از فعل و انفعالاتی که همه می‌دانیم این دو بازیکن برگشتند. بعد، یک نفر پولی را به مهدی طارمی داد تا رضایتنامه‌اش را از باشگاه ترکیه‌ای بگیرد که البته این پول صرف رضایتنامه نشد. این بخش هم کاملا غیرحرفه‌ای بود. بعد از آن باشگاه با مهدی طارمی قرارداد بست. من معتقدم قرارداد باشگاه پرسپولیس با مهدی طارمی، بسیار آماتوری و البته غیرحرفه‌ای بود. با کشیده شدن داستان این بازیکن به واحد حقوقی فیفا و رای آن به سود ریزه‌اسپور، اشتباهات متعدد و غیرحرفه‌ای ما به چشم آمد. همه اینها ناشی از ناآگاهی، بی‌اطلاعی و نبود افراد متخصص در حوزه قضایی و حقوقی ورزش بود که امیدوارم این توافق سیاسی موجب نشود اشتباهاتمان پوشیده بماند. ما باید همه این اشتباهات و رفتار غیرحرفه‌ای و آماتور را ببینیم و برای آینده از آن درس بگیریم.

دکتر بیژن ذوالفقارنسب

کارشناس ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر