jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۳۸۰۸   ۲۷ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

فدراسیون دوچرخه سواری علاوه بر پنهان‌کردن دوپینگ و محرومیت حسین عسگری، با سناریوسازی، دلیل جدا شدن او از سمت سرمربیگری تیم ملی را، به توافق نرسیدن بر سر مسائل مالی عنوان کرد.

پس از نزدیک به دوسال دوپینگ حسین عسگری رسانه‌ای شد تا مشخص شود دلیل اصلی این که چرا این رکابزن ناگهان به المپیک ریو نرفت و سپس از سرمربیگری تیم ملی هم کناره‌گیری کرد، به طور رسمی مشخص شود.

حسین عسگری دومین نفری بود که موفق شد سهمیه المپیک 2016 را بگیرد و در حالی که خودش نیز بشدت به دنبال حضور در المپیک بود اما ناگهان خبر از مصدومیتش رسید و این که نمی‌تواند حتی روی زین دوچرخه بنشیند مطرح شد. در این میان از گوشه و کنار شنیده شد تست دوپینگ این رکابزن در داخل ایران مثبت شده اما فدراسیون دوچرخه سواری و پزشکی ورزشی این مساله را تائید نکردند. عسگری هم بدون سر و صدا دوچرخه‌سواری را کنار گذاشت.

به نوشته ایسنا فدراسیون دوچرخه سواری یک بار دیگر پنهانکاری کرد و نگفت با توجه به محرومیت حسین عسگری مرتکب تخلف شده که او را به عنوان سرمربی منصوب کرده و پس از آن هم مجبور به برکناری‌اش شد.

در این میان قادر میزبانی، یکی از رکابزنان ایران در مصاحبه‌ای که ماه‌ها پیش با ایسنا در مورد دوپینگ داشت، گفت: «فدراسیون برخی مواقع تست دوپینگ دوچرخه‌سواران معروف را که داخل ایران مثبت می‌شود اعلام نمی‌کند و پنهانکاری می‌کند. این خودش عاملی می‌شود تا دوپینگ رشد کند.»

نکته جالب این که رئیس فدراسیون پس از آن در گفت‌وگویی با سایت خود فدراسیون اعلام کرد: «برای اعلام دوپینگی‌ها هیچ رودربایستی با کسی نداریم و مطمئن باشید منافع رشته دوچرخه سواری و کشورمان را به هر چیزی ترجیح می‌دهیم.»

توضیحات نوروزی

پس از گذشت نزدیک دوسال، بتازگی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی عنوان کرده عسگری به دلیل دوپینگ در محرومیت به سر می‌برد. نوروزی در گفت‌وگویی که با رادیو داشت، گفت: «حسین عسگری از فعالیت ورزشی محروم است اما به دلیل این که چند دوره در المپیک حضور داشته و از طرفی هم خداحافظی کرد، دوپینگ او را به صورت رسمی اعلام نکردیم.

با این حال محرومیتش به خود او و فدراسیون هم اطلاع داده شده بود و ما مجوزی را که بتواند در کنار تیم ملی فعالیت کند ندادیم. این تذکر را به فدراسیون هم دادیم که باید دوران محرومیت عسگری سپری شود و نمی‌تواند تا پایان دوران محرومیت، فعالیت ورزشی داشته باشد.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها