jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۰۳۶۴۱   ۲۶ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۲:۵۷

برداشتن یک خال کوچک از صورت یک پیرزن ۷۹ ساله، آن را تبدیل به توموری بسیار بزرگ به اندازه دو برابر سرش کرد.

خالی که دردسرساز شد +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از سلامت آنلاین، ترسیتا برایانس، ۷۹ ساله اهل فیلیپین، حدود ۵ سال پیش طی یک عمل جراحی زیبایی خال کوچکی را که بر گونه راستش بود برداشت.

اما به فاصله فقط چند ماه پس از آن، گرفتار عوارض شدید آن شد. فک او شروع به رشد کرده و به مرور بزرگ‌تر شد و در انتهای سال ۲۰۱۲ به توموری بسیار بزرگ هم اندازه با دو برابر سرش تبدیل شد، اما او این بار حاضر به انجام عمل جراحی برای برداشتن تومور نیست، زیرا وحشت دارد که این بار جان خود را از دست بدهد.

در طول این مدت او به چندین پزشک مراجعه کرده است، ولی پس از انجام آزمایشات مختلف به او گفته اند که این تومور خوشخیم بوده و خود به خود تورم آن فروخواهد نشست. اما تاکنون چنین نشده و با وجود خوشخیمی تومور همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد.

ترسیتا هم به دلیل ترس از عمل و هم به خاطر استطاعت اندک مالی ترجیح می‌دهد که وجود تومور را در صورتش تحمل کند.

به گفته پزشکان در شرایط معمول، بدن افراد قادر است بین تقسیم سلولی و رشد سلول‌ها تعادل ایجاد کند و به محض اینکه سلولی آسیب دیده یا از بین می‌رود به صورت اتوماتیک سلول‌های جدید و سالم جایگزین آن می‌شوند.

اما در نمونه‌هایی مانند تریستا، سلول‌های مرده باقی می‌مانند و تومور‌های این چنینی را به وجود می‌آورند. تنها راه معالجه این تومور‌های خوش خیم انجام عمل جراحی برای برداشتن آنهاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها