jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۰۱۴   ۱۹ تير ۱۳۸۱  |  ۱۵:۰۲

از ابتدای برنامه های توسعه مرتبا بحث گسترش زمینه ورود گردشگران و جهانگردان به کشورمان مطرح شده است اگر این برنامه ها به نتیجه برسد فرصتهای شغلی فراوانی از این طریق ایجاد خواهد شد سال گذشته یک میلیون مسافر خارجی از کشور ما دیدن کردند

اما کشور کوچک تونس 2 میلیارد دلار، یونان10 میلیارد دلار )با ده میلیون جهانگرد( و ترکیه با10 میلیارد دلار درآمد حاصل از جهانگردی را به کشور خود سرازیر کرده اند. اگر در نظر بگیریم که چین سال گذشته از72 میلیون نفر جهانگرد پذیرایی کرده است و قصد دارد در آینده نیز تعداد آنها را به 145 میلیون نفر برساند، متوجه می شویم که با برنامه های توسعه گردشگری چه اندازه فاصله داریم . پس چرا موفق نمی شویم؛ این موضوع ، دلایل گوناگونی دارد که به یکی از آنها اشاره می شود کاشان از شهرهایی است که آثار تاریخی بی شماری دارد و همه ساله نیز مراسم گلاب گیری در این منطقه برگزار می شود، اما این منطقه جذاب کاستی هایی نیز دارد.اولین موضوعی که هر تازه وارد در شهر کاشان با آن مواجه می شود، گرما و حرارت هواست ، لذا به دنبال سرپناهی خنک خواهد گشت.نگارنده خردادماه امسال تصمیم گرفتم از آثار تاریخی کاشان دیدن کنم در بدو ورود به شهر، برای گریز از گرما با توصیه اقوام به سویباغ فین رهسپار شدم ، تا علاوه بر دستیابی به یک مکان خنک ، از این مکان تاریخی نیز دیدن کنیم ؛ اما در کمال تعجب مشاهده کردیم ساعت6 بعدازظهر، در ورودی باغ فین بسته است . علت را جستجو کردیم گفتند چون در داخل باغ فین امکانات روشنایی کم است و فضای داخل آن را به طور کامل نمی توان کنترل کرد؛ درها بسته شده اند و بازدید کننده پذیرفته نمی شود تصمیم گرفتیم به جای ورود به باغ فین از مکانهای پذیرایی اطراف باغ استفاده کنیم اما متاسفانه به علت بوی تعفن ناشی از رعایت نشدن بهداشت زیست محیطی و دود سیگار برخی جوانان از این تصمیم نیز منصرف شدیم و از آنجا که همان روز باید به تهران بازمی گشتیم ، از تماشای بقیه آثار تاریخی نیز محروم ماندیم براستی چرا یکی از مهم ترین مکانهای تاریخ معاصر این کشور از امکانات بهداشتی ، روشنایی باید بی بهره باشد آیا قرار است این باغ و موزه زیبا با این اوصاف یکی از مکانهایی باشد که به گسترش جذب گردشگر کمک می رساند؛ بی جهت نیست که همه ساله باید به مقایسه آمارها بنشینیم و ملاحظه کنیم که فاصله میان فعالیت های گردشگری ما و کشورهای کوچک دیگر هنوز زیاد است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر