jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۱۰۰۹ ۱۹ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

قیمت هرشانه تخم‌مرغ به 13هزار و 500 تومان تا 15هزار تومان برای مصرف‌کننده در شهر تهران رسیده است و افزایشی در حدود 2000تومانی را در مقایسه با دو هفته گذشته تجربه می‌کند.

به گزارش تسنیم، تخم‌مرغ در میادین میوه و تره‌بار شهر تهران پیدا نمی‌شود و مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار دلیل آن را به توافق نرسیدن با سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بر سر قیمت مصرف‌کننده این محصول می‌داند. در روزهای گذشته میادین میوه و تره‌بار شهر تهران توزیع تخم‌مرغ را متوقف کردند که در پی آن قیمت هر شانه تخم‌مرغ فله 30 عددی (با وزن تقریبی دو کیلوگرم) به 13هزار و 500 تومان و در برخی نقاط شهر تهران به 15هزار تومان رسیده است.

مسئولان وزارت جهاد کشاورزی کمبود ناشی از کشتار گله‌های مولد آلوده به بیماری آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان در گذشته را عامل گرانی تخم‌مرغ و کمبود تولید این محصول می‌دانند؛ اما ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار دلیل دیگری را عامل گرانی تخم‌مرغ در ماه‌های اخیر بویژه در ده روز گذشته دانسته است.

وی اظهار کرد که در حدود دو هفته گذشته و قبل از این‌که قیمت تخم‌مرغ به این حد برسد، در گفت‌وگویی با مسئولان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان پیشنهاد دادیم که این محصول را به صورت عرضه مستقیم با قیمت ویژه 12هزار و 600 تومان (بالاتر از نرخ مصوب) در میادین میوه و تره‌بار عرضه کنیم، اما مسئولان سازمان میادین اعلام کردند که سازمان حمایت، قیمت مصوب پایین‌تری را برای تخم مرغ ابلاغ کرده است و با این قیمت امکان توزیع وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر