jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۹۸۰۷۱   ۰۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عضو هیات علمی گروه حشره‌شناسی پزشکی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تیم تحقیقاتی موفق شدند یک گونه جدید عنکبوت را در استان کهگیلویه و بویراحمد کشف کنند.

دکتر ابوذر سلطانی در این باره اظهار کرد: یک طرح تحقیقاتی با عنوان بررسی خون و پراکنش گونه‌ای عنکبوت‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر گونه‌های مهم پزشکی، به مرحله نگارش و اجرا درآمد و در مراحل انجام این تحقیق تیم پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق به کشف این گونه عنکبوت شدند. وی افزود: در این مطالعه، پس از بررسی‌ها یک گونه ناشناس عنکبوت مشاهده و پس از ارسال به خارج از کشور و تائید دانشمندان این حوزه، به عنوان یک گونه جدید برای دنیا شناخته شد. سلطانی با بیان این‌که تائید و نامگذاری این عنکبوت از سوی محقق جوان کشورمان، علیرضا زمانی انجام شده گفت: این عنکبوت، اهمیت پزشکی ندارد و زهرآگین نیست و گزش آن آسیبی به انسان نمی‌زند./ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر