jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۸۳۴۷۳   ۲۴ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

نخستین کنگره بین‌المللی تغذیه ورزشی

نوروزی: 15 کارگاه تخصصی برگزار می‌شود

دکتر غلامرضا نوروزی با تاکید بر این‌که فدراسیون پزشکی ورزشی همواره فعالیت‌های آموزشی را به عنوان یکی از برنامه‌های محوری خود پیش برده است، گفت: در همین خصوص و در ادامه برنامه‌های آموزشی هدفمند و با توجه به نیازسنجی صورت گرفته، برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی تغذیه ورزشی در دستور کار این فدراسیون قرار گرفت و در روزهای پایانی هفته جاری این کنگره به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان این که تغذیه ورزشی یکی از مهم‌ترین موضوعات تاثیرگذار بر عملکرد ورزشی و همچنین در حفظ سلامت و پیشگیری از بیماری‌های مزمن است، افزود: از جمله موضوعات اصلی این کنگره شامل جدیدترین مباحث علمی در زمینه نقش تغذیه صحیح در عملکرد ورزشی، مکمل‌های ورزشی و ارگوژنیک، آب و الکترولیت‌ها و مدیریت وزن ورزشکار در ورزش‌هایی که دسته‌بندی وزنی دارند توسط سخنرانان مدعو خارجی و داخلی ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: نتایج آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی توسط پژوهشگران داخلی و خارجی و پانل‌های پرسش و پاسخ و سمپوزیوم‌ها به منظور ایجاد محیطی برای تبادل نظر و ارتقای سطح عملکرد پزشکان، کارشناسان تغدیه و تربیت بدنی در ارائه رژیم‌های غذایی صحیح برای ورزشکاران، معرفی جدیدترین ابزار و وسایل ارزیابی وضعیت تغذیه ورزشکاران، معرفی و برگزاری کارگاه‌های عملی و کاربردی در زمینه تغذیه ورزشی در اردوهای ورزشی، ورزش‌های قدرتی و استقامتی از جمله برنامه‌ها و اهدافی است که در دستور کار این کنگره قرار دارد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به این که تاکنون حضور چهار استاد دانشگاه از کشورهای ایتالیا، کانادا و انگلیس در این کنگره قطعی شده است، افزود: کمیته علمی کنگره تاکنون بیش از 250 ارسالی از طرف متخصصان و کارشناسان را پذیرش کرده است، ضمن این که بیش از 1150 نفر علاقه‌مند نیز برای حضور در کنگره ثبت‌نام شده‌اند.

وی با اشاره به این‌که در این کنگره 15 کارگاه تخصصی با تدریس مدرسان داخلی و خارجی برگزار می‌شود، گفت: اطمینان داریم با توجه به برنامه‌ریزی و تلاش‌های صورت گرفته از طرف همکاران ستادی و استانی این کنگره به بهترین شکل ممکن برگزار می‌شود و امیدواریم خروجی علمی آن گام ارزشمندی در جهت علمی‌سازی هرچه بیشتر ورزش کشور باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر