عکس‌هایی شگفت‌انگیز از اقوام مختلف جهان

تصاویری دیدنی از زندگی مردم قزاق

تصاویر شگفت‌انگیز از اقوام مختلف جهان

زندگی قوم سامبورویی‌ + عکس

جیمی نلسون، عکاس انگلیسی و متولد ۱۹۶۷ است. در سال ۲۰۱۰، او یک پروژه مستند هنری نمادین را با عنوان "قبل از آنکه آن‌ها از دنیا بروند" آغاز کرد. او با سفر به نقاط مختلف دنیا، از ۳۵ قببله بومی عکس‌های شگفت انگیزی گرفت و در ابتدای سال ۲۰۱۴ آن‌ها را منتشر کرد. عکس هایی که تحسین جامعه جهانی عکاسان را در پی داشت و جوایز فراوانی را برای او به ارمغان آوردند.
کد خبر: ۱۰۸۲۹۲۱
زندگی قوم سامبورویی‌  + عکس

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فرادید، از ابتدای سال ۲۰۱۶، او بار دیگر سفرهای خود به اقصی نقاط جهان را آغاز کرده است. این پروژه که او از آن با عنوان "قبل از آنکه آن‌ها از دنیا بروند، قسمت دوم" یاد می‌کند، باعث شده است که از آغاز پروژه تا به حال، او به ۷ نقطه مختلف در جهان سفر کند. برنامه او برای این پروژه، عکسبرداری از ۳۵ قبیله بومی است. او بنا دارد که عکس‌های حاصل از این پروژه را در کتاب جدیدش در پاییز سال ۲۰۱۸ منتشر نماید. در ادامه با یکی از سفر‌های او همراه می‌شوید.
آفریقا، کنیا، قوم سامبورو: مردم سامبورو در شمال کنیا زندگی می‌کنند، جایی که کوه‌های دوتو در راستای بیابان چلبی کشیده شده اند. به مانند دیگر گاوداران نیلی، مردم سامبورو نیز در حدود ۵۰۰ سال پیش وارد کنیا شده و به سوی جنوب و در ادامه دشت‌های دره کافتی شرق آفریقا به سرعت پیشروی کردند.

مردم سامبورو باید هر ۵ یا ۶ هفته، از مکانی به مکان دیگر کوچ کنند، چرا که با این کار گاوهایشان غذای کافی برای خوردن پیدا می‌کنند. آن‌ها مردمی مستقل و برابری خواه هستند. سال هاست که جامعه آن‌ها وابسته به گاو و البته جنگاوری است، از همین روست که تغییر در سبک زندگی و یافتن یک زندگی آرام برای آن‌ها بسیار سخت می‌نماید.

شعار آن‌ها چنین است:
"گوش ناشنوا با مرگ روبرو می‌شود، گوش شنوا با برکت"

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
امیر رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۴ - ۲۵ مهر ۱۳۹۶
۰
۰
دقت در ترجمه هم ندارید در نوشته ها می نویسید گاوهایشان ولی در عكس همه شتر هستند

نیازمندی ها