jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۲۶۹۸ ۲۲ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

«El Caminito del Rey»، گردشگاه و منطقه‌ مورد علاقه کوهنوردانی از سراسر جهان است.

این گردشگاه و مسیرعبور اندکی ترسناک و تماشایی، پیشتر به عنوان خطرناک‌ترین گردشگاه جهان اعلام شده بود و اکنون به لطف تغییرات و ایمن‌سازی دقیق و کامل توسط مقامات اسپانیایی، به عنوان یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور شناخته می‌شود.

به گزارش تابناک، ‌این گردشگاه‌ که در جنوب اسپانیا واقع شده، هفته‌ها پس از اتمام عملیات ایمن‌سازی، دوباره بازگشایی شد. عملیاتی که به امنیت بیشتر گردشگران و کوهنوردان منجر شده است.

به محض اعلام بازگشایی، گردشگران مشتاق بسرعت بلیت‌‌های رایگان بازدید از این منطقه‌ گردشگری زیبا را به دست آورده و با اشتیاقی فراوان به این بازدید مهیج روی خوش نشان دادند. راهپیمایی و گردشی به یادماندنی در میان مسیری از جنس سنگ و چوب که آدرنالین خون را بسرعت بالا می‌برد. هرچند شاید اکنون بعد از این مرمت و بازسازی، پیمودن این مسیر اندکی باعث دلسردی و ناامیدی عاشقان آدرنالین شود، چرا که هم اکنون به‌جای مسیری صرفاً خطرناک، وارد گذرگاهی زیبا می‌شوند که چشم‌انداز آن بدیع و مسحورکننده است. تخمین زده می‌شود، روزانه در حدود 600 بازدیدکننده این مسیر را طی می‌کنند؛ یعنی چیزی حدود 50نفر در هر 30 دقیقه.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر