jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۲۶۹۸   ۲۲ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

«El Caminito del Rey»، گردشگاه و منطقه‌ مورد علاقه کوهنوردانی از سراسر جهان است.

این گردشگاه و مسیرعبور اندکی ترسناک و تماشایی، پیشتر به عنوان خطرناک‌ترین گردشگاه جهان اعلام شده بود و اکنون به لطف تغییرات و ایمن‌سازی دقیق و کامل توسط مقامات اسپانیایی، به عنوان یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور شناخته می‌شود.

به گزارش تابناک، ‌این گردشگاه‌ که در جنوب اسپانیا واقع شده، هفته‌ها پس از اتمام عملیات ایمن‌سازی، دوباره بازگشایی شد. عملیاتی که به امنیت بیشتر گردشگران و کوهنوردان منجر شده است.

به محض اعلام بازگشایی، گردشگران مشتاق بسرعت بلیت‌‌های رایگان بازدید از این منطقه‌ گردشگری زیبا را به دست آورده و با اشتیاقی فراوان به این بازدید مهیج روی خوش نشان دادند. راهپیمایی و گردشی به یادماندنی در میان مسیری از جنس سنگ و چوب که آدرنالین خون را بسرعت بالا می‌برد. هرچند شاید اکنون بعد از این مرمت و بازسازی، پیمودن این مسیر اندکی باعث دلسردی و ناامیدی عاشقان آدرنالین شود، چرا که هم اکنون به‌جای مسیری صرفاً خطرناک، وارد گذرگاهی زیبا می‌شوند که چشم‌انداز آن بدیع و مسحورکننده است. تخمین زده می‌شود، روزانه در حدود 600 بازدیدکننده این مسیر را طی می‌کنند؛ یعنی چیزی حدود 50نفر در هر 30 دقیقه.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر