jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۸۲۶۰۶   ۲۲ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

سه نفر از ملی‌پوشان دوگانه بانوان به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی دوگانه غرب آسیا و کاپ آسیایی اردن 2017 راهی این کشور شدند. مسابقات جمعه 14 مهر برگزار شد و در بخش بانوان، نمایندگان اوکراین و مجارستان به برتری رسیدند. اما بعد از پایان رقابت‌ها، خبری در خروجی سایت فدراسیون سه‌گانه ایران قرار گرفت با این مضمون که یکی از نمایندگان دوگانه بانوان ایران در رقابت‌های بین‌المللی اردن موفق به کسب مقام نخست رده سنی جوانان و جایزه 645 دلاری قهرمانی شده است.

نگاهی اجمالی به نتایج این مسابقات در سایت فدراسیون جهانی سه گانه نشان می دهد، اوضاع آنچنان که سایت ایرانی نوشته است، نیست. این مسابقات فقط در رده سنی بزرگسالان برگزار شده است در حالی که فدراسیون سه‌گانه مدعی است نفر اول از رده سنی جوانان است. وی اصلا از خط پایان هم نگذشته است. این شخص و یک نفر از اردن در بین 14 بانوی شرکت کننده در این رقابت‌ها تنها کسانی هستند که موفق نشدند از خط پایان بگذرند. اما اصرار فدراسیون سه گانه ایران برای قهرمان خواندن این دختر 17 ساله ایرانی بدون اشاره به رکوردی که این فرد در این رقابت‌ها از خود به جا گذاشته، کمی عجیب و غیرقابل باور است.

این در حالی است که رکورد دو بانوی دیگر که عناوین یازدهم و دوازدهم این رقابت‌ها را کسب کرده‌اند، به طور دقیق و بدون اشتباه مطابق با آنچه در فدراسیون جهانی آمده در این خبر نیز قید شده است.

یکی از مسئولان فدراسیون سه‌گانه در این خصوص توضیح می‌دهد: فدراسیون جهانی سه‌گانه در انتشار نتایج، مرتکب اشتباه شده است و ما پیگیر هستیم. چطور ممکن است کسی که 645 دلار جایزه نقدی دریافت کرده است اصلا از خط پایان نگذشته باشد. از طریق روابط بین‌الملل، پیگیر اشتباه فدراسیون جهانی در خصوص سهل‌انگاری در درج نتیجه کسب شده توسط نماینده دوگانه بانوان ایران هستیم. دوگانه را بانوان و آقایان در کنار هم مسابقه دادند، این فرد حتی نیمی از مسیر را جلوتر از مردان در حرکت بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر