jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۷۳۳۳۲ ۲۵ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

با سه شکست ابتدایی سپیدرود در اولین حضورش در لیگ برتر موجی از یاس و ابهام تمام فضای رشت را در بر گرفت.

انگار سپیدرود خشک شده بود که غم، تمام شهر را زیر سایه خود گرفته بود. به این نتایج تلخ در لیگ برتر، شکست خانگی در دربی ال‌گیلانو در جام حذفی را هم اضافه کنید تا متوجه عمق یاس مردم رشت بشوید. سپیدرود از آن دسته تیم‌های ریشه‌دار و محبوب فوتبال ایران است که دل‌های بسیاری را با خود دارد و طبیعی است که نتایج ضعیف تیم، نگاه هواداران را پر از اضطراب کند. نگرانی هواداران اما در بازی پنجشنبه مقابل صنعت‌نفت از بین رفت. صنعت نفت هم یکی دیگر از تیم‌های ریشه‌دار، دوست‌داشتنی و پرهوادار فوتبال ایران است که نتایج خوبی گرفته و نگرانی شمالی‌ها از این بود که نکند در بازی با این تیم خوب هم مانند بازی جام حذفی شکست بخورند؛ اما سرانجام آن اتفاق شیرین برای سپیدرودی‌ها رقم خورد تا این تیم به یک برد حیاتی برسد.

سپیدرود که از سه بازی اول خود سه شکست در کارنامه ثبت کرده بود، در سه بازی اخیر هفت امتیاز گرفته تا از قعر جدول به رده ششم برود. بی‌تردید فوتبال ما به جای تیم‌های بی‌هوادار که هیچ تاثیر و تغییری در اتمسفر فوتبال ایجاد نمی‌کنند، به تیم‌های پرهوادار نیاز دارد که فضای لیگ برتر را داغ کنند. ما نیاز به تیم‌هایی داریم که در شهرشان اجازه تنفس به تیم‌های تهرانی ندهند و تمام فضای ورزشگاه فقط یک رنگ و یک تیم را بشناسد؛ مانند همان چیزی که در فوتبال مدرن دنیا می‌بینیم. در کشور ما تیم‌هایی از این دست زیاد هستند و لازم است از آنها حمایت کنیم تا به سطح اول فوتبال ایران برسند. قطعا فوتبال ما با این قبیل تیم‌ها و تقابل آنها با هم، دیدنی‌تر و جذاب‌تر از گذشته خواهد شد.

رضا پورعالی

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر