jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۱۰۶۹۷۸۹ ۱۵ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۸:۰۰

پای پلیس و دستگیری که پیش بیاید، متهمان برای فرار از قانون دست به هر کاری می‌زنند و یکی از این کارها تغییر چهره است.

گرچه بعضی از آنها با تغییر چهره توانسته‌اند برای خود زمان بخرند و مدتی از چشم مردان قانون پنهان بمانند، اما این شگرد هم کارساز نبود و آنها به دام افتادند.

ماجرای مرد مو بور

مرد کلاهبردار بعد از این که متوجه شد همدستش توسط پلیس دستگیر شده موهای بور و ابروهایش را رنگ کرد، اما این شگرد هم کارساز نبود و چند روز بعد به دام افتاد. ماجرای این کلاهبرداری از آنجا رقم خورد که مردی به دادسرا مراجعه کرد و از دو مرد کلاهبردار شکایت کرد. او گفت قصد فروش کامیونش را داشته و به همین دلیل به دوستان و آشنایان سفارش کرده بود. چندی بعد دو مرد خود را به عنوان خریدار معرفی کرده و با دادن مبلغی پول نقد و چک به بهانه این که کارهای انتقال سند را انجام دهند از مرد کامیون‌دار وکالت‌نامه گرفته بودند، اما خریداران قلابی با وکالت کامیون را به شخص دیگری فروخته بودند. با شکایت صاحب کامیون تحقیقات آغاز شد و کارآگاهان پلیس با شکایت‌های مشابه مواجه شدند. در تحقیقات صورت گرفته شکات از مرد مو بور و همدستش سخن به میان می‌آوردند. با بررسی‌های صورت گرفته، همدست این کلاهبردار دستگیر شد، اما ردی از مرد مو بور در دست نبود.کارآگاهان با این احتمال که متهم پرونده تغییر چهره داده است، محل‌های رفت و آمد او را زیر نظر گرفته و درنهایت متهم فراری که موهایش را رنگ کرده بود، دستگیر کردند.

قاتلی با چهره گریم شده

این بار متهم به قتلی چهره اش را گریم کرد تا به دام نیفتد، اما کارآگاهان جنایی هنگام گشت‌زنی موفق شدند او را شناسایی و دستگیر کنند. ماجرا از این قرار بود که مرد خدمتکار زمانی که دید پیرمرد تنها، وضع مالی خوبی دارد او را در خانه‌اش به قتل رساند و متواری شد. زمانی که پسر مقتول برای دیدن پدرش راهی خانه او شد و جسد پدر را دید موضوع را به پلیس اعلام کرد.

تحقیقات کارآگاهان نشان می‌داد که از 10 روز قبل مردی به عنوان خدمتکار وارد آن خانه شده، ولی بعد از قتل دیگر خبری از او نبود. از طرفی سرقت وسایل باارزش داخل خانه انگیزه متهم را نشان می‌داد.

با توجه به مشخص شدن هویت متهم، تصویر او به واحدهای گشت ارسال شد و ماموران هنگام گشت‌زنی با مردی مواجه شدند که صورتش را گریم کرده بود، آنها با کمی دقت دریافتند که مرد جوان، همان خدمتکار جنایتکار است و به همین دلیل او بازداشت شد.

18 ماه زندگی با چهره متفاوت

مرد محکوم به اعدام که با ترفندی خاص موفق شده بود از دست ماموران محافظ زندان فرار کند، بعد از فرارش تغییر چهره داد و با همسرش زندگی جدیدی را آغاز کرد، اما این سناریوی عجیب برای مخفی ماندن از دست ماموران و فرار از چوبه دار تنها 18 ماه طول کشید. زمانی که حکم قصاص سارق جوان که پس از دستگیری به قتل زنی در ارومیه اعتراف کرده بود، تائید شد، او با همسرش نقشه فرار از زندان را طراحی کردند. همسر این مرد به بهانه گرفتن طلاق، مرد محکوم به اعدام را از زندان بیرون کشید و متهم با ترفندی خاص موفق به فرار از دست محافظان زندان شد. مرد جوان پس از فرار به مشهد متواری شد و با تغییر چهره به همراه همسرش، زندگی جدیدی را آغاز کرد، اما ماموران پلیس رد او را زدند و متهم جوان را 18 ماه پس از این فرار عجیب بازداشت کردند.

زندگی با چهره گریم شده

راننده عبوری که در یک درگیری ناخواسته دست به جنایت زده بود موفق نشد با تغییر چهره از دید ماموران در امان باشد و بعد از 17 ماه دستگیر شد. او که هنگام بازگشت به خانه با چند نفر از بچه‌های محل درگیر شده بود، ناخواسته دست به چاقو شد و یکی از آنها را به قتل رساند. با اعلام این موضوع به بازپرس جنایی و تیم تحقیق، بررسی‌ها آغاز و مشخص شد صاحب خودرویی که در صحنه جنایت رها شده، عامل قتل بوده است. هویت متهم فراری خیلی زود توسط پلیس به دست آمد، اما بررسی‌ها نشان می‌داد متهم از خانه‌اش گریخته است. تحقیقات ادامه داشت تا این که 17 ماه بعد از این جنایت، شبانه راننده میانسال درحالی که با تغییر چهره و گریم به زندگی‌اش ادامه داده بود، دستگیر شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر