jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۳۷۷ ۱۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

روزنامه اینترنتی رای الیوم در یادداشتی به قلم عبدالباری عطوان به نقل از استفان دی میستورا آورد که: پایان جنگ در سوریه نزدیک است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، نویسنده در یادداشت خود نوشته است: سخنان دی میستورا باید کاملا جدی گرفته شود؛ زیرا این فرد یکی از باتجربه‌ترین افراد و آگاه‌ترین آنها به پرونده سوریه و جزئیاتش است. او همه حوادث حلب شرقی را پیش‌بینی کرد و به عناصر مسلح برای خروجشان از شهر و همراهی‌شان تا ادلب، خدمات خود را ارائه کرد، اما در معرض انتقادهای تندی قرار گرفت. اگر به حرف‌های او توجه می‌شد درگیری میان گروه‌های مسلح رخ نمی‌داد؛ ‌درگیری‌هایی که به مرگ صدها نفر از آنها منتهی شد و سپس مراکز تجمعشان در معرض بمباران هوایی گسترده هواپیماهای روسیه و سوریه قرار گرفت. تاکید فرستاده بین‌المللی بر نزدیک بودن پایان جنگ جای هیچ جدال و تردیدی باقی نمی‌گذارد. فقط سه منطقه دیرالزور، رقه و ادلب خارج از سیطره دولت سوریه و متحدانش یعنی روسیه و حزب‌الله قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر