jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۳۷۷ ۱۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

روزنامه اینترنتی رای الیوم در یادداشتی به قلم عبدالباری عطوان به نقل از استفان دی میستورا آورد که: پایان جنگ در سوریه نزدیک است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، نویسنده در یادداشت خود نوشته است: سخنان دی میستورا باید کاملا جدی گرفته شود؛ زیرا این فرد یکی از باتجربه‌ترین افراد و آگاه‌ترین آنها به پرونده سوریه و جزئیاتش است. او همه حوادث حلب شرقی را پیش‌بینی کرد و به عناصر مسلح برای خروجشان از شهر و همراهی‌شان تا ادلب، خدمات خود را ارائه کرد، اما در معرض انتقادهای تندی قرار گرفت. اگر به حرف‌های او توجه می‌شد درگیری میان گروه‌های مسلح رخ نمی‌داد؛ ‌درگیری‌هایی که به مرگ صدها نفر از آنها منتهی شد و سپس مراکز تجمعشان در معرض بمباران هوایی گسترده هواپیماهای روسیه و سوریه قرار گرفت. تاکید فرستاده بین‌المللی بر نزدیک بودن پایان جنگ جای هیچ جدال و تردیدی باقی نمی‌گذارد. فقط سه منطقه دیرالزور، رقه و ادلب خارج از سیطره دولت سوریه و متحدانش یعنی روسیه و حزب‌الله قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر