jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۰۶۷۹۸۹ ۰۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۱:۳۹

توسط کاوشگر ژاپنی ؛

اکسیژن زمین در ماه کشف شد

یک کاوشگر ژاپنی موفق به کشف اکسیژن متعلق به زمین در ماه شد

اکسیژن زمین در ماه کشف شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فیوچرزم، دانشمندان معتقدند این امکان وجود دارد که بتوان نمونه اکسیژنهای بیشتری متعلق به میلیاردها سال پیش در ماه را پیدا کرد که این می تواند پاسخی روشن به پرسشهای زیادی در ارتباط با اتمسفر باستانی زمین باشد.

محققان از سالها پیش می دانستند که در ماه اکسیژن وجود دارد اما حالا یک کاوشگر ژاپنی که SELENE نام دارد موفق به کشف آن شده است و از آنجا که اساس اکسیژن کشف شده به زمین مربوط می شود جذابیت دو چندانی برای دانشمندان پیدا کرده است.

گروهی از دانشمندان دانشگاه اوزاکا موفق به کشف اکسیژن در ماه شده و جزئیات آن را در ژورنال تخصصیNature Astronomy منتشر کرده اند.

به باور آنها، این کشف نه تنها گوشه های پنهایی از گذشته چند میلیارد سال پیش زمین را بازگو می کند، بلکه حالا می توانیم با درک بهتری درباره اتمسفر ابتدایی زمین و نظریه مربوط به انتقال اکسیژن زمین به ماه صحبت کنیم.

برای حدود ۵ روز در هر ماه، قمر طبیعی زمین توسط لایه مگنتوسفر زمین در برابر بادهای خورشیدی محاظفت می شود. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که در این مدت یونهای اکسیژن از زمین راهی ماه شده و در لایه های سطحی خاک و صخره های آن مستقر می شوند.

تلاشهایی از نوع کشف اکسیژن در ماه با این هدف صورت می گیرد که راه برای کلنی سازی بر روی این جرم فضایی هموار شود. گفته می شود ژاپن تا سال ۲۰۳۰ فضانوردی را راهی ماه خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: