jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۴۸۲ ۰۷ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دلتان می‌خواهد هر روز صبح مثل شخصیت فیلم‌های سینمایی در هوای تازه و پاک ورزش کنید و بدوید. دلتان می‌خواهد شرایط زندگی، وقت و امکانات مالی‌تان در حدی باشد که هر روز یا حداقل سه روز در هفته در یک باشگاه ورزشی مرتب و مجهز، ورزش دلخواهتان را انجام دهید و... اصولا دلتان می‌خواهد که با قرار دادن یک برنامه ورزشی در زندگی‌تان سالم بمانید و با کمترین آسیب و ناتوانی ناشی از کم‌تحرکی به میانسالی و پیری برسید؛ اما متاسفانه انرژی و توان اقتصادی و حتی وقت و انگیزه روانی و بدنی برای ورزش کردن مداوم را ندارید. حال اگر از جمله کسانی باشید که به اهمیت و ضرورت داشتن فعالیت بدنی روزانه در حفظ سلامت‌شان واقف‌اند، با شنیدن خبر تولید «قرص ورزش» چشمانتان برق می‌زند! چرا که اگر بشود فقط با بالا انداختن روزانه یک یا چند قرص از مزایای ورزش کردن، بدون هیچ زحمتی بهره برد، عالی می‌شود .

اما اصل ماجرای ساخت و تولید قرص ورزش، داستان دیگری دارد: دانشمندان موفق به شناسایی پروتئینی شده‌اند که به عنوان یک حسگر ورزشی عمل کرده و می‌تواند تغییرات جریان خون را در زمان ورزش کردن تشخیص دهد. به بیان دیگر، مصرف این قرص باعث می‌شود مثل زمانی که ورزش می‌کنیم خون بیشتری از قلب به مغز و ماهیچه‌های درگیر در ورزش برسد که این امر به تقویت عضلات، چربی‌سوزی، دفع مواد زاید از بدن و نیز افزایش حس شادابی کمک می‌کند. یعنی قرار نیست چنین قرصی از شما یک ورزشکار بسازد!

پس اگر می‌خواهید در سنین بالاتر سلامت، شاداب و بدون وابستگی بمانید، به جای خوشحال شدن از خبر تولید قرص ورزش، برنامه‌ای ساده، عملی و کم‌هزینه برای گنجاندن نوعی فعالیت تحرکی ساده مثل پیاده‌روی روزانه برای خود در نظر بگیرید و مطمئن باشید که مصرف هیچ قرصی نمی‌تواند به اندازه تحرک بدنی مرتب روزانه شما را از خطر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های عروقی قلب، سرطان‌ها، بیماری‌های متابولیک، پوکی استخوان، چاقی و افسردگی ایمن نگاه دارد.

پونه شیرازی

دانش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر