jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۵۰۶۵۰   ۲۱ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

بیش از نیمی از آمریکایی‌های بزرگسال معتقدند که در آمریکا قوانین بی‌فایده و پوچ زیاد هستند.

به گزارش اسپوتنیک، سایت مرکز سنجش افکار عمومی «راسموسن رپورتس» در آمریکا این آمار را منتشر کرده است. تمام این قوانین، فاقد اساس تاریخی هستند و ارگان‌های محلی قوانین غیرعادی و عجیب را مقرر می‌کنند. مثل قانون منع استفاده از حمام عمومی یا اجازه گاز گرفتن سگ توسط پلیس. در هر یک از ایالات آمریکا، مقامات ایالتی می‌توانند قوانینی را به تصویب برسانند که فقط شهروندان آن ایالات را در بر خواهد گرفت.

از آنجا که تمام شهروندان با این‌گونه قوانین موافق نیستند سایت «دامب لائوز» (قوانین احمقانه) راه‌اندازی شده که آمریکایی‌ها می‌توانند غیرعادی‌ترین قوانین ایالت خود را در آنجا به اطلاع کاربران برسانند. برای مثال در سال 2014 در نیویورک سلفی با ببر ممنوع شد. در ایالات متحده قوانینی وجود دارد که آزادی شهروندان را محدود می‌سازد. به عنوان مثال در ایندیانا دوستداران پیاز و سیر ممکن است از نظر قانونی با مشکل روبه‌رو شوند. بر طبق قانون مصوبه در ایالت ایندیانا افرادی که پیاز و سیر خورده باشند اگر زودتر از چهار ساعت از زمان خوردن این مواد غذایی وارد وسایل نقلیه و یا اماکن عمومی شوند مجازات خواهند شد.در ایالت اوهایو نیز به ماموران پلیس اجازه داده می‌شود سگ را گاز بگیرند اما رنگ کردن مرغ و خرگوش ممنوع است.

همچنین در کارولینای جنوبی اگر مردی از قول ازدواج سر باز زند جریمه می‌شود یا به زندان خواهد افتاد.در کالیفرنیا حمام عمومی هم جریمه سنگینی دارد و برای جلوگیری از شیوع ایدز هیچ‌کس حق ندارد از حمام عمومی استفاده کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر