jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۰۰۰۶۴   ۲۱ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۷:۲۹

ملت ایران در سال 57 در برابر رژیمی تا‌ دندان مسلح قیام کردند.آن روزها ارتش، ساواک و ژاندارمری همه چیز را زیر نظر داشتند؛ شاگردان امام همه در زندان بوده یا تبعید شده بودند، ایران به‌واسطه سلاح‌هایی که با پول نفت ملت ایران می‌خرید، صاحب اقتدار بود، اما متاسفانه این اقتدار در خدمت ملت ایران نبود.

پایان تحقیر ملت ایران

50 هزار مستشار آمریکایی در ایران حقوق می‌گرفتند و حتی امروز بسیاری از آمریکایی‌ها زادگاهشان ایران است. مردم ایران از این اقتدار بهره‌ای نمی‌بردند.

نقش ژاندارمری ایران در منطقه نیز در خدمت آمریکا و انگلیس بود و سودش را همان‌ها می‌بردند. این اواخر حتی شوروی و چین هم به حمایت از شاه برخاسته بودند. غربی‌ها بشدت ملت ایران را تحقیر می‌کردند.

در چنان شرایطی رژیم شاه توسط مردم ایران از پای در آمد و رویداد بزرگی شکل گرفت. رمز و راز این پیروزی مهم است.

در همه ادوار هر گاه فطرت ملت ایران بیدار شده، معجزه‌ای شکل گرفته است. امام بیداری ملت را با ارزش‌های انقلاب و کار برای خدا ادغام کرد.

امام دست مردم را به اسلام رساند و دست اسلام را به مردم و این دو دست با صداقت و برادری و ایثار به هم رسیدند. امروز هم رهبر معظم انقلاب از اصول و ارزش‌ها سخن می‌گویند تا ارتباط اسلام و مردم قطع نشود. اگر ارزش‌ها از بین برود، توان مقاومت را از دست خواهیم داد. ما در دفاع و امنیت با ارزش‌های راستین انقلاب پیش رفته‌ایم.

ایران امروز با ایران دهه 60 فرق کرده است. آن روزها، خبر انفجار و ترور، آرامش را از مردم سلب کرده بود و امروز الحمدلله با ایثار فرزندان این ملت، امنیت بر قرار است. مردم ما در دفاع مقدس جانانه از سرزمین‌های خود دفاع کردند و امروز هم فرزندان ایران اسلامی تا سواحل مدیترانه جلو رفته‌اند و کمک مستشاری می‌کنند.

22 بهمن روز قدردانی از این دستاوردها و استحکام بخشی دوباره به پیوند ملت با راه انقلاب اسلامی‌است.

22 بهمن روز اقتدار و انسجام ایران اسلامی است. دریای مردم به راه می‌پیوندد تا انقلاب اسلامی را که آرمان و دستاورد جنبشی 200 ساله است،‌پاس دارد و بزرگ شمارد.

دکتر محسن رضایی - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر