عوامل تشدیدکننده پارکینسون

عوامل تشدیدکننده پارکینسون

۲۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۳ | نظر

بیماری پارکینسون وضعیتی است که منجر به مشکلاتی در حرکت، خواب، سلامت روان و غیره می‌شود. هیچ درمان کاملی تا کنون برای آن ابداع نشده است اما داروها و درمان‌هایی برای کاهش علائم آن مانند لرزش، مشکل در صحبت کردن و انقباضات دردناک عضلانی وجود دارد.

چند نکته در مورد سرطان مثانه

چند نکته در مورد سرطان مثانه

۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۷ | نظر

سرطان مثانه زمانی اتفاق می‌افتد که یک تومور در بافتِ جداره داخلیِ مثانه شکل بگیرد و در بعضی موارد ممکن است به داخل ماهیچه‌های مثانه نیز نفوذ کند.

چشم‌تان روشن

درباره انواع بیماری‌های شایع چشمی چه می‌دانید؟

چشم‌تان روشن

۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۵ | نظر

بیماری‌های چشمی، دو روی کاملا متفاوت دارند! قریب به اتفاق این بیماری‌ها، برخلاف ظاهر ساده و بی‌حاشیه‌شان، مستعد به خطر انداختن جدی بینایی افراد هستند‌؛ افرادی که هیچ دردی ندارند و ممکن است صرفا با کمی تاری دید مواجه شده باشند اما در پس همین ظاهر بی‌خطر، احتمال این‌که خطری جدی بینایی‌شان را تهدید کند، وجود دارد.

سزارین‌؛ آبستن عوارض

در انتخاب بین زایمان طبیعی و سزارین،کفه ترازو به سمت طبیعی سنگینی می‌کند‌

سزارین‌؛ آبستن عوارض

۱۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۵ | نظر

انتخاب نوع زایمان، جزو اولین دغدغه‌هایی است که درذهن یک مادر باردار پررنگ می‌شود‌؛ کدام عوارض کمتری دارد و فوایدی بیشتر؟کدام نوع زایمان برای سلامت مادر و جنین بهتر است و کدام زایمان در شرایط اورژانسی و پیش‌بینی نشده انتخاب می‌شود؟

ویروس جدید با نقاب کرونا

ویروس جدید با نقاب کرونا

۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۲ | نظر

موج کرونا از زمانی که آمد شاهد فوت بسیاری از افراد بودیم و شرایط سختی را برای همه ایجاد کرد اما پس از فروکش شدنش، کم‌کم دیگر به دست فراموشی سپرده شد و از آن دلهره و اضطراب، کمی کاست اما گویا پیش از آغاز سال جدید و حدود یکی‌ دو ماه گذشته موج تازه‌ای شروع شده و در همین روزهای اخیر هم شاهد ترکیبی از بیماری‌های تنفسی و ویروسی در کشور بودیم.

پیشگیری،قربانی مافیای درمان

«جام‌جم» چالش‌های برنامه سلامت خانواده در شهرها را بررسی می‌کند

پیشگیری،قربانی مافیای درمان

۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۷ | نظر

با وجود این‌که برنامه «سلامت خانواده و نظام ارجاع» یکی از مهم‌‌ترین اولویت‌های وزارت بهداشت در جهت افزایش دسترسی به خدمات بهداشتی و تقویت نظام شبکه کشور است؛ علاوه بر این‌که هنوز بسیاری از خانواده‌ها از وجود چنین برنامه‌ای مطلع نیستند، این برنامه در همان ابتدای راه هم با چالش‌هایی به‌خصوص در سایر شهرها مواجه است.

بیماران در صف، متخصصان در سفر

«جام‌جم» از سرگردانی بیماران برای یافتن پزشک متخصص در ایام نوروز روایت می‌کند

بیماران در صف، متخصصان در سفر

۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۰ | نظر

این‌طور که معلوم است، ما دچار یک چرخه تکرار شده‌ایم‌؛ چرخه‌ای که هر سال و پیش از آغاز سال نو، متولیان وزارت بهداشت از آماده‌باش بیمارستان‌ها در تعطیلات ۱۳روزه عید نوروز می‌گویند و با سپری کردن این ایام، اولین خبرها و گزارش‌های سال جدید، حاکی از شکایت‌ها و تجربه‌های سخت و ناخوشایند مراجعانی است که به‌طور ناگهانی با نوعی از بیماری روبه‌رو شده‌اند و روزهای تعطیل‌شان را به دنبال پزشک متخصص در بیمارستان‌ها گذرانده‌اند و در بسیاری از موارد به نتیجه دلخواه هم نرسیده‌اند.