جام جم آنلاین - آرشیو

jamejamonline
آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
شاید ویروس کرونا قوی‌تر شود

شاید ویروس کرونا قوی‌تر شود

بعضی‌ها به کرونا می‌گویند وحشی، بعضی می‌گویند ناشناخته، برخی لقب هزارچهره به آن می‌دهند و عده‌ای امیدوارند این ویروس چه وحشی است، چه ناشناخته و چه هزارچهره زودتر بساطش را از کره‌زمین جمع کند و بشر را آسوده بگذارد. درباره ویروس کرونا حرف‌وحدیث زیاد است. علتش نیز چیزی جز اطلاعات کم ما از آن نیست.

امنیت غذایی؛ اسیر هیاهوی تبلیغات

امنیت غذایی؛ اسیر هیاهوی تبلیغات

شاید تا هفت هشت سال پیش بیشتر ما به علائم و نوشته‌های روی بسته‌های محصولات غذایی و آشامیدنی کمتر توجه می‌کردیم ولی با فرهنگسازی‌های وزارت بهداشت و همچنین خبرهای ناگواری که گاه‌ و بیگاه از مشکلات ناشی از تقلب که در تولید مواد غذایی به گوشمان رسید، این روزها کمتر کسی بدون توجه به اطلاعات درج شده روی بسته‌های موادغذایی چیزی می‌خرد اما قطعا اطمینان از سلامت مواد غذایی فقط به بررسی تاریخ تولید و انقضا و قیمت محصول ختم نمی‌شود.

از ترس کرونا

از ترس کرونا

ویروس كووید 19 در دنیا با خودش تغییرات زیادی را در افكار، احساسات، نگرش و نوع زندگی همه مردم ایجاد كرد. ترس از بیماری كرونا گرچه در بسیاری از كشورهای دنیا و به‌ویژه ایران به‌تدریج كاهش یافته است، اما اختلالات اضطرابی ناشی از آن همچنان در بسیاری افراد باقی است و شاید تا مدت‌ها پس از این نیز تداوم داشته باشد.

رابطه مخرب چاقی و رفلاكس

رابطه مخرب چاقی و رفلاكس

دستگاه گوارش ما دارای پیچیدگی‌ها و حساسیت‌های خاصی است. این حساسیت‌ها از یك سو متأثر از سبك زندگی یعنی نوع تغذیه و تحرك و وضعیت روحی و روانی ماست و از سوی دیگر هر گونه اختلال در سبك زندگی ما كه ممكن است با تبعاتی مثل چاقی، افزایش وزن، استرس و اضطراب و بدخوابی همراه باشد اثرات مخربی بر دستگاه گوارشی ما به‌جا خواهد گذاشت.

روزه ربطی به کرونا ندارد

روزه ربطی به کرونا ندارد

با نزدیك شدن حلول ماه مبارك رمضان و ایام روزه‌داری، توجه به توصیه‌های اصولی سلامت و بهداشت، اهمیت ویژه‌تری یافته است. برخی از هم‌میهنان با توجه به شیوع ویروس كووید 19 با این نگرانی روبه‌رو شده‌اند كه آیا ساعت‌های طولانی گرسنگی و تشنگی ممكن است آنها را در برابر ابتلا به بیماری مستعدتر كند؟

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر