jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۹۷۹۷۲۴   ۲۸ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۰:۰۶

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صبح امروز (یکشنبه) در محل سازمان انرژی اتمی کشورمان با علی‌اکبر صالحی دیدار کرد.

آمانو با صالحی دیدار کرد

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، یوکیا آمانو بامداد امروز در راس هیاتی از مدیران کل و معاونش در امور پادمان‌ها برای دیدار با مقامات کشورمان وارد تهران شد.

آمانو قرار است در سفر یک روزه خود به تهران، علاوه بر دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی با دیگر مقامات کشورمان نیز دیدار کند.

این اولین سفر آمانو به تهران پس از انتخاب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکاست.

همچنین آمانو پس از یک سال از اجرایی شدن برجام در حالی به تهران سفر می‌کند که تحت تاثیر تمدید قانون تحریم‌های ایران از سوی کنگره آمریکا با واکنش‌هایی از سوی ایران مواجه شده است. هر چند این قانون با دستور وزیر خارجه آمریکا در بخش‌های تعیین شده در پیوست دو برجام متوقف شده است اما از نقطه نظر ایران تمدید این قانون نقض برجام است.

در همین چارچوب جمهوری اسلامی ایران در دستورالعملی که از سوی رئیس جمهور صادر شد ضمن پیگیری حقوقی نقض صورت گرفته از سوی آمریکا، ساخت پیشرانه های هسته ای و تولید سوخت آن در دستور کار سازمان انرژی اتمی و برخی از موسسات تحقیقاتی در این زمینه قرار گرفت.

ملاقات آمانو با صالحی در حالی امروز انجام می‌شود که حدود یک ماه دیگر اجرای برجام یک‌ساله می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر