jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۱۶۷ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بسیاری از کارشناسان و پزشکان تغذیه بر سر اهمیت موز و به طور کلی میوه‌ها متفق‌القول هستند البته باید بدانید که خواص موز با تغییر رنگ پوست تغییر می‌کند.

به گزارش مهر، موز یکی از پرمصرف‌ترین میوه‌ها در جهان است، بویژه باتوجه به فوایدی که برای سلامت بدن دارد و طبق مراحل رشد و رسیده شدن تغییر می‌کند و این تغییرات در رنگ پوست خارجی‌اش نمایان می‌شود. طبق گزارش سایت «For Living Strong» که به مسائل مربوط به بهداشت و سلامت می‌پردازد، موز از میوه‌هایی است که پر از پتاسیم و منیزیم و ویتامین‌های آ، ب و ث است.

خواص موزها براساس رنگشان عبارتند از:

موز سبز: حاوی شکر به مقدار بسیار ناچیز است که در کاهش وزن می‌تواند مفید باشد و علاوه بر این دارای مواد ضداکسید شدن و پر از باکتری پروبیوتیک است که برای دستگاه‌هاضمه و روده‌ها بسیار مفید است. همچنین موز سبز در جذب مواد غذایی به شکل بهتر کمک می‌کند.

موز زرد: حاوی شکر به میزان بالاست بنابراین برای کسانی که بیماری‌های قند دارند مناسب نیست، اما در عین حال برای بقیه مردم یک وعده غذایی سبک و غنی است.

موزی که روی آن نقطه‌های قهوه‌ای وجود دارد و نشانه رسیده بودن آن است حاوی میزان بالایی از ماده TNF است که علیه سرطان عمل می‌کند و مانع از رشد و گسترش سلول‌های سرطانی می‌شود.

همچنین موز «سیاه شده» که بسیار رسیده باشد در مقابله با سلول‌های غده‌های سرطانی و متوقف ساختن رشد و گسترش‌شان مفید است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر