jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۲۴۳ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

اگر بنا باشد درباره بیست و نهمین دوره نمایشگاه کتاب تهران صحبت کنیم، نخستین بحث قطعا درباره مکان جدید آن یعنی شهر آفتاب خواهد بود. تا پیش از شروع این رویداد، اسباب‌کشی نمایشگاه به جنوبی‌ترین نقطه تهران، دغدغه‌های زیادی را برای اهل قلم و ناشران و بازدیدکنندگان در پی داشت، حالا باید دید موافقان و مخالفان نمایشگاه چه دیدگاهی دارند و چه دلایلی را عنوان می‌کنند.

انتقاد از دوری مسافت

محمدرضا سرشار، نویسنده و رئیس انجمن قلم در مقام مخالف میزبانی شهرآفتاب برای نمایشگاه کتاب امسال نه خودش به این رویداد رفت و نه غرفه‌ای برای انجمن گرفت. او درباره نرفتن خودش گفت رفت و آمد به نمایشگاه حداقل برایش چهار ساعت زمان می‌برد و چنین وقتی ندارد که صرف کند. اما درباره شرکت نکردن انجمن قلم در نمایشگاه، وی اظهار کرد: قبلا ارشاد برای تشکل‌هایی مانند انجمن قلم تسهیلاتی در نظر می‌گرفت که متفاوت از ناشران با درآمدهای کلان بود. اما چند سالی است که ارشاد از انجمن هم برای غرفه هزینه می‌گیرد که با این حال ما شرکت می‌کردیم، اما امسال با وجود دوری نمایشگاه، دخل و خرج انجمن جور درنمی‌آمد که با توجه به زیاد شدن هزینه‌ها در نمایشگاه شرکت کند.

نمایشگاهی با امکانات بیشتر

احمد‌ پوری، شاعر و مترجم که یکی از افراد نگران و حتی مخالف تا پیش از برگزاری نمایشگاه بیست و نهم بود، بعد از بازدید از این رویداد، نظرش کاملا موافق شده است. او شهرآفتاب را مکان مناسبی برای نمایشگاه نسبت به مصلی توصیف کرد و گفت: سالن‌ها و امکانات شهرآفتاب در مقایسه با مکان‌های قبلی خیلی بهتر است و نمایشگاه کتاب حالت تخصصی‌تر و نمایشگاهی‌تری دارد.پوری با بیان این‌که البته این نخستین تجربه شهرآفتاب است و به همین دلیل کاستی‌هایی وجود داشت که در دوره‌های بعد حتما برطرف خواهد شد، افزود: با اغلب دوستان نویسنده و اهل قلم هم که صحبت کردم، اتفاق نظر بر این بود که شهر آفتاب مکان مناسبی برای نمایشگاه کتاب تهران بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر