jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۴۹۹ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

روند رو به رشد پرسپولیس با پیروزی مهم برابر ملوان وارد مرحله جدیدی شد، حالا تیم برانکو یک گام بلند به سوی قهرمانی برداشته و با شرایط مطلوبی به استقبال دربی می‌رود؛ جایی که به نظر می‌رسد نتیجه آن قهرمان لیگ را تا حد زیادی مشخص خواهد کرد.

دیدار با ملوان یکی از حساس‌ترین بازی‌های پرسپولیس بود چراکه بازی در انزلی برای هر تیمی سخت است. این سختی کار برای تیم برانکو دو چندان بود زیرا بازی بعدی پرسپولیس دربی است و وجود چند بازیکن دو کارته ـ که در صورت گرفتن کار زرد بازی دربی را از دست می‌دادند ـ بر کیفیت بازی آنها تاثیر گذاشته بود. دربی جایی است که همه بازیکنان استقلال و پرسپولیس دوست دارند در آن حضور داشته باشند به همین دلیل دیدار با ملوان برای خیلی از بازیکنان پرسپولیس شرایط منحصربه‌فردی بود. همین کمال کامیابی‌نیا که گل پیروزی تیم را به ثمر رساند و دربی را از دست داد، بازیکن فوق‌العاده تاثیر‌گذاری است که مطمئنا جایش در دربی خالی خواهد بود. به هر صورت سه امتیاز دیدار با ملوان برای پرسپولیس خیلی مهم بود و این تیم گام بلندی به سوی قهرمانی برداشت.

البته دربی شرایط خاص خودش را دارد و نمی‌توان گفت چه اتفاقی خواهد افتاد. پرسپولیس در حال حاضر شرایط خوبی دارد با این حال در کنار برخی نگرانی‌ها از جمله غیبت کامیابی‌نیا، در قلب دفاع و همچنین درون دروازه مشکل دارد که اگر این مشکل نبود، در حال حاضر شرایط به مراتب بهتری داشت. با این حال معتقدم دیگر بازیکنان می‌توانند جای کامیابی‌نیا را پر کنند و پرسپولیس با آرامش و روحیه مناسب به استقبال دیداری برود که به احتمال فراوان نتیجه آن قهرمان لیگ را مشخص می‌کند.

بواقع پرسپولیس با این برد وارد فاز جدیدی شد، تیمی که در ابتدای فصل بسیار ضعیف و متزلزل بود به لطف مربی باتجربه‌ای چون برانکو که به مرور افکارش را در تیم پیاده کرد و حضور مهره قابل اتکایی مثل کریم باقری که همواره یار و یاور پرسپولیس است، شرایط رو به رشدی را در پیش گرفت. طوری که بازیکنان جوان بی‌تجربه ابتدای فصل کم‌کم در ترکیب و افکار تاکتیکی تیم جا افتادند و امروز بازیکنانی باتجربه محسوب می‌شوند و این شرایط رو به جلو نوید روزهای بهتری را برای پرسپولیس می‌دهد.

جواد منافی - مربی و بازیکن سابق پرسپولیس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر