jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۶۷۱۸۳   ۰۴ دی ۱۳۹۴  |  ۱۴:۴۴

یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد شاهزاده " محمد بن مساعد بن جلوی " معاون بازرس کل عربستان سعودی درحمله ارتش یمن و کمیته های مردمی دراستان مأرب درشرق یمن کشته شد.

هلاکت شاهزاده سعودی در یمن

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، به گفته این منبع، "بن جلوی" در عملیات نیروهای مشترک یمنی علیه مواضع مزدوران سعودی در منطقه "حجر" در مأرب کشته شد.

منابع نظامی پیشتر از کشته و یا مجروح شدن ده ها تن از نیروها و مزدوران متجاوز سعودی در حملات موشکی به پایگاه های نظامی آنان در مأرب، لحج و تعز خبر داده بودند.

ده نظامی سعودی نیز در درگیری مرزی در منطقه "حرض" در استان حجه از پا درآمدند.

هشدار اتحادیه عرب به ترکیه

اتحادیه عرب با صدور بیانیه‌ای از ترکیه خواست تا هرچه سریع‌تر نیروهای خود را بدون هیچ قید و شرطی از عراق خارج کند و این اقدام را بار دیگر نه تنها در عراق در هیچ کشور عربی دیگری تکرار نکند.

به گزارش شبکه الجزیره، نشست روز گذشته وزرای خارجه اتحادیه عرب که در مقر این اتحادیه در قاهره برگزار شد با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد که در آن ورود نیروهای نظامی ترکیه به خاک عراق "تهدیدی برای امنیت ملی اعراب" به حساب آمده است و از آنکارا خواسته شده تا هرچه سریعتر نیروهای خود را از شمال عراق خارج کند.

وزرای خارجه اتحادیه عرب تاکید کردند که ورود نیروهای ترکیه‌ای نقض حاکمیت ملی عراق است و باید علاوه بر خارج کردن نیروهای خود از این کشور عربی در آینده نیز هیچ گاه چنین اقدامی را تکرار نکند "حال آنکه بهانه و دلیل برای انجام این کار هر چیزی که می‌خواهد باشد."

ابراهیم جعفری،‌ وزیر خارجه عراق پس از این نشست گفت: پیروزی بسیار بزرگی در زمینه وحدت جهان عرب درمقابل ترکیه به دست آوردیم. عراق هرگونه نقض حاکمیت خود از سوی ترکیه را محکوم می‌کند و این موضع بغداد درباره هر کشور عربی یا دیگر کشورها در سطح جهان نیز صدق می‌کند.

وی گفت: ما خواهان ادامه روابط خوب با ترکیه هستیم و پس از خروج نیروهای آنکارا فصل جدیدی از روابط ما آغاز خواهد شد. اما اگر آنکارا همچنان به اقدامات خود ادامه دهد ما نیز از ابزارهای خود استفاده می‌کنیم.

آموزش شیوه های قتل به کودکان موصلی

گروه تروریستی داعش، اردوگاه هایی را برای آموزش خشونت، کشتار وعملیات تروریستی به کودکان موصل راه اندازی کرده است.

" فاضل الغراوی "عضو کمیساریای حقوق بشر در مجلس عراق گفت که داعش برای آموزش بیش از هزار کودک عراقی و آشنا کردن آنان با شیوه های قتل و عملیات تروریستی، اردوگاه هایی را در موصل در شمال عراق باز کرده است.

الغراوی به خبرگزاری "آسیا" تأکید کرد که شمار زیادی از کودکان در شهرهای رمادی و فلوجه از توابع استان الانبار در غرب عراق به دست عناصر داعش کشته شده و در گورهای جمعی دفن شده اند.

وی افزود کمیساریای حقوق بشر درمجلس عراق طرح راهبردی را برای بازپروری کودکانی که درمعرض جنایت های داعش قرار گرفته اند، به ویژه کودکان درمناطق تحت اشغال این گروه درموصل، الانبار و برخی از مناطق صلاح الدین و کرکوک، به مجلس ارائه کرده است.

بیش از یک سال پیش، گزارش ها و جزئیاتی درباره اقدام داعش در به کارگیری کودکان و دادن آموزش اقدامات خشونت بار و عملیات تروریستی به آنان با هدف بهره برداری از آنان در درگیری ها به نفع این گروه منتشر شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها