بنیامین بهادری، سه‌شنبه شب به آخرین قسمت برنامه خندوانه آمد و گفت: «به نظر من خندوانه بهترین برنامه تلویزیونی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.» با نگاهی به بازتاب‌هایی که این برنامه در میان طیف‌های مختلف اجتماع داشته می‌توان به این نتیجه رسید که این نظر بسیاری از مردمی است که چند ماه بیننده برنامه خندوانه بودند.
کد خبر: ۸۴۶۳۴۲

خندوانه تمام شد اما پرونده آن در فضای مجازی و نشریات مکتوب همچنان باز است. دیروز چند تا از روزنامه‌‌های بخش خصوصی پرونده‌ای مفصل درباره این برنامه چاپ کردند و از ابتدای شکل‌گیری تا پایان سری دوم خندوانه را مورد بررسی قرار دادند. سایت‌های مختلف هم این مطالب را منعکس کردند و برای آنها باکس ویژه‌ای در نظر گرفتند. این نشان‌ می‌دهد برنامه خندوانه بین مردم جایگاه ویژه‌ای دارد و می‌تواند برای روزنامه‌ها، سایت‌ها و خبرگزاری‌ها مخاطب جذب کند.

پایان خندوانه در فضای مجازی و صفحات اینستاگرام هم بازتاب خوبی داشت.سید احمد خمینی نوه یادگار امام با انتشار عکسی از رامبد جوان و جناب خان در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آمدند و در آشفته بازار غم و غصه، لبخند را هدیه آوردند؛ هدیه‌ای بسیار گرانبها.بی‌تردید ماه‌‌های اخیر به نوعی با نام رامبد جوان پیوند دارد. شاید هم با جناب خان و خنداننده‌‌های طناز و امروز در آستانه ماه عزا رفتند تا شاید دوباره با ربیعی دیگر بازگردند و این پست کمترین خسته نباشید من برای آنهاست. یکی دیگر از روحانیون اصلاح‌طلب هم با انتشار عکسی که با رامبد جوان گرفته است مطلبی نوشت که نشان می‌دهد، تمایل داشت در برنامه خندوانه حضور پیدا می‌کرد و لبخند خود را به ثبت می‌رساند!

یکی از موفقیت‌های خندوانه در همین نکته است که توانست همه طیف‌های مردم را با خود همراه کند از هنرمند و فرهیخته و فرهنگی گرفته تا افراد سیاسی و ... این برنامه چنان تاثیر عمیقی بر آنها داشت که با پایان سری دوم آن ناراحت شدند و با انتشار عکس و یادداشت ثابت کردند که منتظر سری سوم آن هستند.

این حجم استقبال از یک برنامه تلویزیونی در تاریخ تلویزیون بعد از انقلاب بی‌نظیر است و باید به سازندگان خندوانه دست‌مریزاد و خسته نباشید گفت.جوان و بحرانی از همه خلاقیت و تجربه خود استفاده کردند و محمدرضا شهیدی‌فر هم که سه‌شنبه شب برای خداحافظی مقابل دوربین آمد ثابت کرد که می‌تواند پشتیبان و راهنمای موثری برای ساخت یک برنامه باشد.او که تولید و پخش برنامه‌های موفقی مانند پارک ملت و مردم ایران سلام را در کارنامه خود دارد با خندوانه نشان داد که همه اصول ساخت یک برنامه که در قسمت‌های زیاد تولید شود را بلد است.

خندوانه کاری گروهی بود و موفقیتش ثابت کرد که دوره انفرادی کار کردن به پایان رسیده و برنامه‌سازان بهتر است گروهی، منسجم و با اتاق فکر کار بسازند و روانه آنتن کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها