jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۴۸۱ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

امیرمهدی و اسرا در جریان سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شده بودند

2 کودک ناجی 7 بیمار نیازمند

اعضای بدن دو کودک که به شوق زیارت حرم امام هشتم راهی مشهد شده بودند به بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید.

به گزارش جام‌جم، مرد جوانی که همراه اعضای خانواده خود و خواهرزنش راهی سفر شده بودند.

آنها هنوز از شهر شاهرود فاصله نگرفته بودند که راننده به‌دلیل خستگی کنترل خودرو را از دست داد و واژگون شد. چند راننده عبوری که شاهد حادثه بودند به کمکشان شتافتندو توانستند راننده غرق در خون را از میان آهن پاره‌های خودرو خارج کنند. اما دختر جوان، دو زن و یک دختر خردسال و یک پسر خردسال همچنان در میان آهن‌پاره‌های خودرو گرفتار شده بودند.

با گزارش حادثه به پلیس، ماموران همراه امدادگران اورژانس خود را به محل حادثه رسانده و مجروحان این سانحه رانندگی را به بیمارستان انتقال دادند که تلاش پزشکان برای نجات جان دوخواهر به نام‌های اعظم و خدیجه موثر واقع نشد و آنها جان باختند. ساعتی بعد نیز دختر 18ساله خدیجه هم تسلیم مرگ شد.

این در حالی بود که امیرمهدی 10 ساله و اسرا 6 ساله همچنان در جدال با مرگ بودند و راننده پژو نیز با اقدامات پزشکی از مرگ نجات یافت. روز چهارشنبه گذشته مرگ مغزی امیر مهدی و روز بعد مرگ مغزی دخترخاله‌اش، اسرا شش ساله به تائید پزشکان بیمارستان رسید. پزشکان با پدران این کودکان حرف زده و گفتند؛ فرزندانشان مرگ مغزی شده اند و بهتر است اعضای بدنشان را به بیماران هدیه کنند، دو باجناق رضایت دادند تا این کار خداپسندانه انجام شود. دو روز پیش با انتقال پیکرهای آنها به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینای تهران دو کلیه وریه امیر حسین به سه بیمار و قلب، دو کلیه و کبد اسرای شش ساله به چهار بیمار زندگی بخشید تا نگاه خندان آنها به قاب زندگی همیشگی شود.

اکبر جعفری، دایی این دو اهداکننده اعضا به جام‌جم گفت: متاسفانه این حادثه برای هردو خانواده بسیار سخت و جانکاه بود. هنوز مرگ هیچ کدام از آنها را باور نداریم. زمانی که پزشکان گفتند امیرمهدی و اسرا که با هم پسرخاله و دخترخاله بودند مرگ مغزی شده و دیگر امیدی به بازگشت این کودکان نیست، تصمیم گرفتیم از پدران آنها بخواهیم اعضای بدن فرزندان خود را در ماه پر خیر رمضان اهدا کنند تا آنها جاودانه شوند. این دو پدر داغدیده هم پس از مشورت با ما تصمیم خیرخواهانه خود را گرفتند و رضایت دادند تا اعضای بدن عزیزانشان به بیماران هدیه شود. من و دیگر اعضای خانواده خوشحالیم اسرا و امیرمهدی به هفت بیمار زندگی را هدیه کردند تا آنها نیز طعم شادی را دوباره تجربه کنند .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر