jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۰۳۵ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

یک قلاده خرس قهوه‌ای، جمعه‌گذشته به یک زن 30 ساله از عشایر قشقایی در سمیرم حمله کرد.

این زن جوان از عشایر طایفه فارسیمدان ایل قشقایی است که فصل تابستان را در ییلاق سمیرم به‌سر می‌برند. این زن که هنگام یورش خرس از ناحیه بازوی دست چپ و چند ناحیه دیگر بدن زخمی شد، با کمک همسرش از چنگال خرس رهایی یافت. همسر وی گفت: با شنیدن صدای جیغ و فریاد متوجه شدم خرس به همسرم حمله کرده و دست چپش را به دندان گرفته است.

حسنی افزود: با دیدن این صحنه با دست خالی به سمت خرس حمله کردم و با خرس درگیر شدم و بعد از مدت زمانی درگیری، خرس همسرم را رها کرد و به سمت کوهستان دنا گریخت. وی گفت: با کمک اهالی توانستیم همسرم را از کوهستان به بیمارستان انتقال دهیم و با این که در چادر سلاح داشتم، حاضر نشدم به سمت این خرس تیراندازی کنم. / ایرنا

آب‌انبار عهد صفوی ورزنه رستوران می‌شود

رئیس کمیسیون عمرانی و کشاورزی شورای اسلامی شهرستان اصفهان، از مرمت و تبدیل آب‌انبار عصر صفوی شهر ورزنه به رستوران و سفره‌خانه سنتی خبر داد و گفت: مکان جدید، باعث جذب بیشتر گردشگران به شهر خواهد شد. مجید جابر افزود: آب‌انبار تاریخی حاج میرزا در ورودی شهر ورزنه در حال مرمت است و به رستورانی سنتی برای جذب گردشگران تبدیل می‌شود. وی با بیان این که این اثر تاریخی در عهد صفوی ساخته شده است، گفت: آب‌انبار حاج میرزا در کنار بازار ورودی شهر ساخته شده بود که متاسفانه آن بازار نیز در دهه 1360 از سوی یکی از دستگاه‌های دولتی تخریب شد. / ایسنا

800 هکتار از اراضی بهشهر در معرض خشکسالی

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی بهشهر در استان مازندران گفت: 800 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در معرض خشکسالی قرار دارد.

خلیل حقیقی افزود: از این مقدار، 80 هکتار زمین رها شده و به‌دلیل خشکسالی محصولی در آنها کشت نمی‌شود. وی با بیان این‌که برای مقابله با خشکسالی حدود 111میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: لایروبی کانال در مرداب شیرخان لپو در میانکاله به طول 15 کیلومتر، حفر یک حلقه چاه در رستمکلا و خرید دستگاه موتور پمپ در حال اجراست./ ایلنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر