jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۷۳۶۱۱   ۰۴ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۰:۱۸

مایکروسافت قصد دارد در نسخه نهایی ویندوز ۱۰ استفاده از گذرواژه به منظور ورود به محیط سیستم‌عامل را برای همیشه حذف کند. ردموندی‌ها در حال اضافه کردن استاندارد Fast Identity Online در ویندوز ۱۰ هستند.

خداحافظی با رمزها در ویندوز 10

به گزارش جام جم کلیک: اعتماد بیهوده کاربران دستگاه‌های رومیزی به پسوردهای ضعیف که به‌راحتی قابل شکستن هستند در کنار اتفاقاتی در زمینه برملا شدن پسورد‌ها در اینترنت، بیانگر این نکته است که باید استفاده از پسورد‌ها را کنار گذاشت و از روش‌های مطمئن‌تر دیگر همچون استفاده از اسکنر اثرانگشت یا تأیید هویت بیومتریک استفاده کرد.

مدیر بخش امنیت ویندوز Dustin Ingalls، به‌تازگی بیان کرده که مایکروسافت در حال کار بر روی طراحی و افزودن استاندارد Fast Identity Online به نسخه نهایی ویندوز ۱۰ می‌باشد. وی بزرگ‌ترین چالش گروهش را حذف گذرواژه‌های مرسوم که ترکیبی از حروف و عدد است و جایگزینی آن با تائید هویت آنلاین بیان کرد.

استانداردهای Fast Identity Online یا‌‌ همان Fido تلاش می‌کنند یک چارچوب جهانی برای تعیین هویت ایجاد کنند که هم امن باشد و هم کاربر را در مقابل استفاده از پسورد بی‌نیاز کند. این استاندارد‌ها می‌تواند شامل روش‌های استفاده از بدن مانند تشخیص چهره، صدا، چشم و اثرانگشت یا روش‌های دیگر باشد. شرکت‌هایی که در این زمینه همکاری می‌کنند شامل سامسونگ، ویزا، PayPal، مس‌تر کارت، گوگل، لنوو، ARM، مایکروسافت و چند بانک بزرگ و شرکت دیگر آمریکایی است.

به گفته Dustin Ingalls، مایکروسافت می‌خواهد ورود به ویندوز ۱۰با استفاده از سرویس Azure و اپلیکیشن‌هایی نظیر آفیس ۳۶۵ به روشی امن و با تائید دو مرحله‌ای انجام بگیرد بدون آنکه نیازی به پسورد وجود داشته باشد. او همچنین از مرحله اول موفقیت‌آمیز اجرای این طرح در نسخه پیش‌نمایش مخصوص ویندوز ۱۰ پرده برداشت.

بدین ترتیب در تمامی نسخه‌های ویندوز ۱۰ که بر روی دستگاه‌های مختلف نصب می‌شوند، کاربر نیاز به استفاده از پسورد نداشته و از طریق سرویس‌های SaaS و پشتیبانی Azure هویت وی تشخیص داده خواهد شد. به گفته منابع آگاه ردموندی ها همچنین قصد دارند پشتیبانی از استاندارد Fido را به دیگر سرویس‌های خود ازجمله وان‌درایو و اوت لوک اضافه کنند.

منبع: فارنت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها